Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Başkan Büyükkılıç Ve Ekibi Yenimahalle Halkı İle

04.12.2015 Cum, 15:01

Başkan Büyükkılıç Ve Ekibi Yenimahalle Halkı İle

Reklam

Yenimahalle halkı ile Cuma namazı sonrası sohbet edip esnaf ziyaretinde bulunan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yenimahale semtinin adı gibi yenileştiğini ve Melikgazi İlçesi’nin en sorunsuz ve nezih mahallelerinden birisi olduğunu ve yapılan yatırımlar ile günden güne gelişerek güzelleştiğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç’ın Yeni Mahalle Cuma programı gezisine Ak Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami KADIOĞLU, Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri ile mahalle muhtarları da iştirak etti.

Yenimahalle semtinde gerçekleştirilen programda belediye çalışmaları ile ilgili olarak mahalle halkına memnuniyetlerini soran Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bu hafta Cuma namazımızı Yeni mahalle Çavdaroğlu Camii’nde eda ettik. Cemaatimizle dertleştik kaynaştık, ülkemizin birliği, beraberliği, kardeşliği, dayanışması ve huzuru için dua ettik. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik. Gördüğümüz kadarıyla vatandaşlarımız hizmetlerimizden memnun. Allah bu güzellikleri elimizden almasın” dedi.

Yenimahalle semtinin 1970’lerde gecekondu mahallesi olarak ancak on 15 yıldır kentsel Dönüşüm Projesi ile bugün gecekondunun esamesinin kalmadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç , konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

“Yenimahale eski adı Keçitepesi mahallesi gecekondu semti idi ancak bugün şehrimizin en gözde ve prestij semtleri arasındadır. Açılmamış yolu yoktur. Kaldırımlar ve yolları ile sorunsuz bir semttir. Pazaryeri, alış veriş merkezleri, eğitim kurumları ile bütünleşen ve şehrimize yakışan bir semt olarak bir eksiği yoktur. Yenimahalle ismi gibi yeni ancak geçmişi 40 yıllık bir semttir. Büyük marketleri, alış veriş merkezleri ile kamu yapıları ile mahalle halkı belediye çalışmalarından memnundur, mahalle halkımızın göstermiş olduğu ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.