Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yerel Yönetimler > Başkan Cengiz’den personele iftar

08.08.2012 Çar, 15:48

Reklam

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, meclis üyeleri ve personelle iftar yemeğinde bir araya geldi. Ilıca Termal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ahmet Gül, belediye meclis üyeleri ve personeller katıldı.

 
İftar yemeğinde konuşan Başkan Cengiz, Aziziye ilçesinde yapılan her hizmetin altında bir ekibin imzasının olduğunu ve bu ekibinde meclis üyesinden, Başkan yardımcısına, birim müdürlerinden, işçisinden, memurundan ve zabıtasına kadar herkesin emeği olduğunu ifade etti. Ramazanın birlik ve beraberliğin pekiştiği bir ay olduğuna dikkat çeken Başkan Cengiz, düzenlenen iftar programının aile içi kaynaşmaya vesile olduğunu dile getirdi.

 
PERSONEL ALACAĞI 3 MİLYONDAN, 150 BİNE DÜŞTÜ
İftar programında personel alacaklarıyla ilgili de açıklama yapan Başkan Cengiz, “Göreve başladığımızda 25-30 bin TL alacağı olan arkadaşlarımız vardı. Bu üç yıldaki ikramiyelerle birlikte personelimize yaklaşık 3 Milyon TL ödeme yaptık. Şimdi toplam da 150 bin TL borcumuz var ve kişi başı 3 ile 4 bin lira arasında borcumuz var. Üç yılda ciddi hizmetler üretmenin yanında personelimizi de mağdur etmedik ve adaletli bir şekilde birikmiş alacakları erittik. Artık belediyemiz önünü görüyor ve geleceğe daha umutla bakıyor.” dedi.

 
BİZ İYİ BİR EKİBİZ
Yapılan güzel hizmetlerle birlikte vatandaşın beklentilerinin de arttığını ifade eden Başkan Fatih Cengiz, “Şunu unutmayalım ki, belediye başkanları geçici, kalıcı olan personellerdir. Personeller hizmet etmeye devam edecektir. Biz hizmet ediyoruz, ama kendi kendimize hizmet ediyoruz. Hepimiz bu ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyoruz. Herkes kendi ailesine ve akrabasına hizmet ediyor. Bu ekip ruhuyla ve bu sinerjiyle Aziziye Erzurum’un vizyon ilçesi olma yolunda ilerliyoruz. Biz iyi bir ekibiz, uyum içerisinde çalışıyoruz ve el birliğiyle ilçemizi hak ettiği noktaya taşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 
İftar programında, İşçi Temsilcisi Hasan Karaman, personel arasında birlik ve beraberliğin pekişmesine sunduğu katkılardan dolayı Başkan Cengiz’e teşekkür plaketi verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.