Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Başkan Dr. Memduh Büyükkkılıç Yıldırım Beyazıt Ortaokulunu Ziyaret Etti

26.10.2015 Pts, 11:25

Başkan Dr. Memduh Büyükkkılıç Yıldırım Beyazıt Ortaokulunu Ziyaret Etti

Reklam

Yenimahalle semtinde bulunan Yıldırım Beyazıt Ortaokulunu gezerek incelemelerde bulunan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, okul gezisinde beden eğitimi dersine konuk olarak öğrenciler ile sohbet etti.

Eğitim ve eğitimcinin dostu bir belediye olarak okulların yetersiz olduğu bölgelerde belediye olarak okul binası yaparak eğitimin hizmetine sunduklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yıldırım Beyazıt Ortaokulu ziyaretinde 6,7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin derslerine iştirak ederek eğitim şartları ve okul binası hakkında öğrencilerin fikirlerini aldı. Okul yöneticileri ile bir süre görüşen ve okul arazisi hakkında bilgi alarak bu çevrede yeni bir eğitim kampüsüne ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Sevgili öğrenciler başarının tek bir yolu vardır. Düzenli, günübirlik çalışmaktır. Sizler için eğitim kurumlarına yatırım yapıyoruz. Yeni okullar inşa ediyoruz. Daha önce yapılmış okul binalarını yeniliyor veya yetersiz ise ek binalar yapıyoruz. Sonuçta biz öğrencilerin daha rahat mekanlarda ve sınıflarda eğitim almanız için bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Eğitimde başarı ile ülke kalkınması arasında yakın bir ilişki vardır. Bu açıdan Melikgazi Belediyesi olarak eğitimin ve eğitimcinin dostu olarak hiçbir hizmetten ve yatırımdan kaçınmıyoruz. Yıldırım Beyazıt Ortaokulunda bulunan eksiklikleri gidereceğiz. Bu bölgede yeni bir yapılanmayı başlatacağız ”

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yenimahalle semtinde bulunan Yıldırım Beyazıt Ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yapılarak ilk ve ortaokulunun bulunduğu alanda yeni örnek yatırdım ile KAMPÜS OKUL Projesini gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.