Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Başkan Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Standında Gurbetteki Hemşehrilerini Ağırladı

05.12.2015 Cts, 17:50

Başkan Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Standında Gurbetteki Hemşehrilerini Ağırladı

Reklam

İstanbul Feshane’de Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenmekte olan Trabzon’un Fethi’nin 554. Yıldönümü Kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri devam ediyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, etkinlik alanındaki Büyükşehir Belediyesi standında gurbetteki Trabzonluları ağırladı. Gurbetteki hemşehrilerine Trabzon’u tanıtıcı hediyeler sunan Başkan Gümrükçüoğlu, gubetteki Trabzonluların Trabzon’dan hiç bir zaman kopmadıklarını söyledi.

Başkan Gümrükçüoğlu, “İstanbul’daki Trabzonlular ile buluşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Trabzonlu’nun çok önemli bir özelliği vardır. Trabzonlu, nerede yaşarsa yaşasın, vatanıyla olan irtibatını hiçbir zaman koparmaz. Bizlerde burada gurbetteki hemşehrilerimizle birlikte olarak, vatan özlemlerini bir nebze olsun dindirmeye çalışıyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Trabzon’un tanıtımı için özel olarak hazırladığı Temel figürü de ilk kez Feshane’deki etkinliklerde sahneye çıktı. Başkan Gümrükçüoğlu Temel figürü ile birlikte hemşehrilerinin karşısına çıkarken Trabzonlular Temel’e yoğun ilgi gösterdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.