Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Başkan Karaosmanoğlu: “Anadolu Sermayesi Güçlenmeli”

23.11.2015 Pts, 15:25

Başkan Karaosmanoğlu: “Anadolu Sermayesi Güçlenmeli”

Reklam

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TÜMSİAD ve MÜSİAD Gebze şubelerini ziyaret etti.

Kocaeli’nin önemli organize sanayi bölgelerinin bulunduğu ve ticaretin yönlendirildiği Gebze’de faaliyetlerini sürdüren Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları (MÜSİAD) derneklerini ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Anadolu sermayesi ve KOBİ’lerimiz daha çok güçlenmelidir. Bu durum ülkemizin yükselişine katkı sağlayacaktır. 1 Kasım seçim sonuçları bu anlamda yatırımcımızın ve üreticimizin önünü açmış, karanlık bulutları ülkemiz üzerinden uzaklaştırmıştır” şeklinde konuştu.

TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, “Bir kez daha ifade etmek isterim ki 1 Kasım sonuçları vatandaşımız, iş dünyamız ve emekçi kardeşlerimize hayırlar getirsin. Tek başına iktidarın oluşmasıyla gerek ülkemizde bir rahatlama oldu. İş dünyasının ve milletin önünü tekrar görme şansı oldu. Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması siz üreticilerle olacaktır. Milletimizin üstün yeteneğiyle katma değeri yüksek ürünler yaparak dünya pazarlarına hâkim olma en öncelikli hedefimiz olmalıdır. Türkiye cennet, kıymetini bilelim” diye konuştu.

Başkan Karaosmanoğlu Gebze MÜSİAD Şube Başkanı Ali Kurt ve yönetimini ziyaretinde de, “MÜSİAD bu süreçte seçimlere sahip çıktı. Teşekkür ediyoruz. Rabbimiz sadıklara bereket verdi. Bizler teyakkuzda olduk ancak milletimiz bir kez daha ferasetini gösterdi. Demokrasimize daha sıkı sahip çıkarak, bu ülkeye ve millete hizmet etmeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu daha sonra kente yapılacak çalışmalar hakkında da, “Kocaeli ve Gebze ilçemizde önemli ulaşım yatırımlarına başladık. Projelerini ve fizibilitelerini hazırladığımız projelerimiz var. Büyüyen ve üreten bir konumda olan Gebze’nin gelecekte ulaşım noktasında problem yaşamaması için ekiplerimiz çalışıyor” dedi.

Ulaşımda Metro sistemlerinin Gebze’de ağırlık kazanacağı bilgisini veren Başkan Karaosmanoğlu, “2018 yılında Metro’da temel atacağız” bilgisini de verdikten sonra, yöneltilen soruları cevapladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.