Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Başkan Kılınç’tan Öğretmenler Günü Kutlaması

23.11.2015 Pts, 21:00

Başkan Kılınç’tan Öğretmenler Günü Kutlaması

Reklam

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kılınç, mesajında, Türkiye’nin her anlamda büyük başarılara imza attığını belirterek, bilgi edinme ve öğrenme arzusunun var olduğumuz günden beri en temel ihtiyaçlardan biri olduğunu söyledi. Milletçe elde edilen bu başarıda yurdun dört bir yanında fedakârca hizmet eden öğretmenlerin emeğinin yadsınamaz olduğuna dikkati çeken Kılınç, “Donanımlı öğretmenlerimizin ellerinde yetişen çocuklarımız sizlerin sayesinde Yeni Türkiye’yi inşa edecektir. ‘insanı yücelt ki devlet yüceltsin’ anlayışını benimsemiş olarak insana yapılan her türlü yatırımı önemsiyoruz. Ve en büyük yatırımı eğitime yaptık. İnşallah, Türkiye’nin dört bir yanında bir eğitim seferberliği içerisinde bu yatırımlar devam edecek” ifadelerini kullandı.

Öğretmenleri, kendilerine emanet edilen çocukları ve gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için gerekli bilgi donanımını sağlayan yol göstericiler’ olarak ifade eden Başkan Kılınç, öğretmenlerin daha güzel bir dünya hedefiyle çocuk ve gençlere iyi insan olmak yolunda erdem kazandırarak yarınlar için en önemli yatırımı yaptığını sözlerine ekledi. Kılınç, öğretmenlerin çağdaşlaşma yolunda ‘fikri hür’, ‘vicdanı hür’, ‘irfanı hür’ nesilleri yetiştirerek, geleceğe ışık tuttuğunu da kaydetti.

Başöğretmen Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş olan bütün öğretmenleri şükran ve rahmetle anan Başkan Kılınç, daha aydınlık yarınlara taşıyacağını belirttiği öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.