Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Başkan Korkut’tan Teröre Lanet

21.08.2012 Sal, 15:57

Reklam

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Hakkâri’de iki uzman çavuşun tuzak ile şehit edilmesi, Gaziantep ’de 4’ü çocuk 9 kişinin alçakça bir bombalı saldırıyla yaşamını yitirip, 69 vatandaşımızın yaralandığı menfur saldırıları lanetledi. Korkut, memleketi yasa boğan acı nedeniyle Yakutiye Kent Meydanındaki Tuluyhan Uğurlu dinletisinin iptal edildiğini açıkladı.
Ali Korkut, Türk milletinin bayramının kara getirilmeye çalışıldığı alçak saldırılarla Ramazan bayramında ikisi asker 11 şehit verildiğine değinerek, “Önce Hakkâri’de alçak bir saldırıyla Yusuf Seyhan ve Mehmet Can isimli astsubaylarımızı şehit verdik. Ardından Gaziantep’te alçakça, haince bombalı bir tuzak ile 4’ü çocuk 9 insanımızı kaybettik. Ateş Türk milletinin yüreğine düşmüştür. İnsan olanların yapamayacağı, insani değer taşımayanların düşünemeyeceği alçaklığı, ancak hayvani duygularla birileri yapabilir. Alçakça, haince saldırıları lanetliyorum.

 
Bu vatan her karış toprağı kanla yıkanmış, şehitleriyle yurt, vatan yapılmıştır. Kökleri dışarıda, emperyalist ihanetin uşaklığında taşeronlar tarafından bir saldırıyla karşı karşıya bulunmaktayız. Çanakkale’yi geçemeyen, Sakarya ve Kocatepe’de mağlup olan odakların yeniden ve yeniden gelişleridir. Şimdi içeriden uşaklarıyla geliyorlar. Dün olduğu gibi bugünde hayvani saldırıları göğsümüzde söndüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygular içerisinde önce şehitlerimize rahmet, yakınlarına, Türk milletine baş sağlığı diliyorum” dedi.

 
Öte yandan Bayram öncesinden planlanan Tuluyhan Uğurlu’nun Yakutiye Kent Meydanındaki “Güneş Ülke Anadolu, Yakutiye dinletisi” şehit haberleri nedeniyle iptal edildi. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, şehit haberleri ve alçak saldırı nedeniyle muhteşem bir gösterinin iptal edildiğini duyurdu. Korkut, “Yüreğimiz acı içerisindeyken, yönünü Horasan erenlerine çevirmiş de olsa Tuluyhan Uğurlu’nun muhteşem nağmelerinden keyif alamayız. Milletimizin acısını sanatçımız ile birlikte paylaşıyoruz. Bu nedenle Yakutiye dinletisini belki ileri bir tarihte gerçekleştirmek üzere iptal ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.