Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Başkanlık, sultanlık

05.12.2012 Çar, 5:41

Reklam

Başkanlık sistemindeki gizli niyetin rejim değişikliği olduğunu savunan Bahçeli, ‘Türkiye bir maceraperest müsrif siyasetçi tarafından tehdit edilmekte’ dedi

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın seçilmiş sultan olmayı beklediğini savundu. Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin mesajları özetle şöyle:

 

 

– İŞTAHI ANORMAL SEVİYEDE: Diziyle itişen, tiyatroyla cebelleşen, sanatçıyla çekişen, sporcuyla tartışan, öğrenciyle ters düşen ve gazeteciyle uğraşan; ama teröristlerle sözleşen ve söz kesen Başbakan  ve işbirlikçilerinin son olaylar karşısında foyası iyice açığa çıkmıştır. Bu zihniyet otoriter heveslerin girdabına kapılmıştır. Başbakan ve partisinin, mevcut sistemi başkanlık modeliyle değiştirme iştah ve inatları anormal bir seviyeye gelmiştir.
– MACERAPEREST SİYASETÇİ: AKP tarafından sunulan başkanlık sistemi teklifi demokrasi vasıtasıyla tek adamlığın ön hazırlığı kabul edilmelidir. . AKP’nin buradaki gizli niyet ve amacı yönetim modeli adı altında rejim değişikliğidir. Başbakan Erdoğan, meşruti monarşinin tekrar kurulmasını ve kendisini de seçilmiş sultan olmasını beklemekte ve bunun için gayret göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti 89 yıl sonra eskiye ve geriye kafayı takan bir maceraperest müsrif siyasetçi tarafından tehdit edilmekte.
– SİVİL DARBE TEHDİDİ: Başta Darbeleri Araştırma Komisyonu Başkanı Sayın Nimet Baş Hanımefendi olmak üzere, komisyon üyelerine, uzman personele değerli çalışmaları için teşekkür ediyorum. Bize göre, askeri darbeler kadar sivil nitelikli darbe ve tehlikeler günümüzde bir hayli etkinlik kazanmıştır. Darbe dönemlerinde olabilecek tahribatlara neden olan sivil yönetimlerin varlığı da oldukça dikkat çekicidir. Temennimiz, darbelerin sadece silahlı çeşidine değil; siyasi, ekonomik ve sosyal nitelikteki türlerine de odaklanılmasıdır. Bizim için önümüzdeki süreçte asıl tehdit kaynaklarından birisi de işte budur.
– ÖNCE GÖMLEĞİ  ŞİMDİ ÖNLÜĞÜ: Önce gömleği (Milli Görüş gömleği), şimdi de önlüğü çıkaran AKP zihniyeti, bu cepheleşmeyi hem tetiklemiş hem de bundan sonuna kadar istifade etmiştir. Dileğimiz okullardaki yeni kıyafet düzenlemesinin gerginliklere konu olmadan uygulanması.
– KİMLERLE GÖRÜŞÜLDÜ? (Toplantı çıkışında Başbakan Yardımcısı Atalay’ın ‘Akan kanın durması için görüşülmesi gereken herkesle görüşürüz’ sözlerine karşılık) Bugüne kadar kimlerle görüştüğünü açıklasın.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.