Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Bayraklıda Dev Türk Bayrağı Oluşturulacak

26.10.2015 Pts, 9:01

Bayraklıda Dev Türk Bayrağı Oluşturulacak

Reklam

Bayraklı Belediyesi Cumhuriyet Bayramı’nda ses getirecek bir etkinliğin altına imza atacak. 2015 Cumhuriyet gönüllüsü, 28 Ekim Çarşamba günü Smyrna Meydanı’nda aynı anda zeybek oynayacak ardından da bir araya gelerek ay yıldızlı dev Türk Bayrağı oluşturacak Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Kırmızı beyaz bayrağımız bizim ortak değerimiz. Ona herkesin sahip çıkması gerekiyor” dedi.

Bayraklı, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıldönümünü büyük bir etkinlikle kutlayacak. Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenecek “Cumhuriyete sahip çıkıyoruz” etkinliği için 2015 kişi çalışmalarına geçtiğimiz haziran ayında başladı. En küçüğü 9, en büyüğü ise 86 yaşında olan Cumhuriyet gönüllüleri provalarını tamamladı. 28 Ekim akşamı saat 19.23’te aynı anda zeybek oynamaya başlayacak olan 2015 kişi, oyunun bitiminde bir araya gelerek yaklaşık bin metrekarelik alanda ay yıldızlı dev Türk Bayrağı oluşturacak.

TÜRK BAYRAĞI HEPİMİZİN

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşkuyla kutlayacaklarını belirterek, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyete bizlere emanet etti. Ona sahip çıkmamız istedi. Biz de bunu yapıyoruz. Son zamanlarda ay yıldızlı bayrağımıza yapılan saldırılar bizleri derinden üzdü. Unutulmamalıdır ki şehitlerimizin kanıyla dalgalanan bayrağımızı kimseye indirtmeyeceğiz. 28 Ekim akşamı 2015 gönüllü ilk olarak zeybek oynayacak sonra da ay yıldızlı Türk Bayrağımızı oluşturacak. Muhteşem bir görsel şölen bizleri bekliyor. Tüm İzmirlileri etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.