Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, İHA’da

03.03.2013 Paz, 20:12

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, İHA’da

Reklam

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, İhlas haber Ajansı (İHA) Erzurum Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 
Beraberinde BBP İl Başkanı Yener Gözütok ve parti yöneticileri ile birlikte İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’i ziyaret eden Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, BBP’nin meclisin dışındaki en büyük parti konumunda olduğunu söyledi. 5 Mayıs 2013 tarihinde Erzurum’da il başkanları ve merkez yöneticilerinin katılacağı istişare toplantısı gerçekleştireceklerini anlatan Gürhan, BBP olarak seçimlerin en iddialı partisi olduklarını kaydetti.

 
Türkiye’nin geleceği birçok riskler altında olan bir ülke haline geldiğini ifade eden Gürhan, “Önümüzdeki dönem Türk Milliyetçilerini rahatsız edecek birçok gelişmeye gebedir. Muhalif tüm unsurların tek tek ortadan kaldırıldığı bir dönemde daha dikkatli, akl-ı selim ile hareket etmek lazımdır. Tanzimat ve Islahat fermaları gibi düzenlemeler dayatılmaktadır. Bu büyük Türk Milleti vakur hali ile soğukkanlı bir şekilde davranmalı, onurunu kimsenin ayağının altına aldırmadan, birlik ve beraberliğini korumalıdır. Her dönemde işbirlikçiler olur, görevini yapar ama millet de zamanı geldiğinde gereğini yapar. Bilinen tarihimizden bugüne; Mete Han’ı, Oğuzları, Kaşgarlı Mahmutları, Gazneli Mahmutları, Nizam-ül Mülkleri, Alpaslan’ı, Fatih’i, Yavuz’u, Abdülhamit Han’ı, Mehmet Akif’i, Abdülhakim Arvasi’yi, Bediüzzaman Said-i Nursi’yi, Necip Fazıl’ı, Muhsin Başkan’ı çıkaran bu milletimiz; nice yeni yiğitleri elbette bağrında barındırmaktadır. Osmanlı’nın son zamanlarında etnik milliyetçilik ile birçok unsurları kışkırtmışlardı. Onlar özgürlüğüne kavuştuğunu zannederek Batı’ya uşak olmuşlardı. Ama bu kez Büyük Türk Milleti bu oyunu bozacak, Anadolu topraklarının Müslüman Türk Yurdu olduğunu gösterecektir. Son günlerde milliyetçiliği anlamayan ve ayaklar altına alanlara sesleniyorum. Türk Milliyetçiliği ile ırkçılığı asla aynı kefeye koymayın.. Milliyetçilik; milleti yüceltme, yükseltme, ileri götürme, refah ve huzur içinde yaşatma, diğer milletler arasında saygın bir duruma kavuşturma ülküsü milliyetçiliktir. Tabii bu ülküler sizlerde yok!. Türk Milleti’ne has milliyetçiliğin adı da Türk Milliyetçiliğidir. Bundan dolayı Türk Milliyetçiliği de Türk Milleti’nin adını ve damgasını taşımak zorundadır” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.