Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > BBP’de Tuncay Yaşar yeniden başkan

26.11.2012 Pts, 11:38

Reklam

MURAT ÇANKAYA
ERZURUM (İHA) –

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Pasinler İlçe Teşkilatı 8. olağan kongresinde delegenin tamamının oyunu alan Tuncay Yaşar yeniden başkan seçildi.
BBP Pasinler İlçe Teşkilatı 8. Olağan Kongresini İlçe parti binasında yaptı. Kongrenin Divan Başkanlığını eski İl Başbakanı Hüseyin Faruk Şahin yaptı. Kongrede divan heyetine ise Murat Markopcuoğlu, Selim Durmuş ve Erhan Ükelge seçildi. Kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Siyasi konuşmalar bölümünde İl Başkanı Yener Gözütok, Türkiye’nin halen 1982 Anayasa ile yönetilmesinin utanç verici olduğunu, acilen bir sivil anayasa yapılarak darbe ruhuyla hazırlanan cunta anayasasından ülkenin kurtarılması gerektiğine dikkati çekti.
Türkiye’nin demokratikleşmesinin önündeki en önemli engelin anti demokratik olan seçim kanunu olduğunun altını çizen Başkan Gözütok, halkın sesinin Meclis’e hür ve özgür iradesiyle yansıması için partilerin acilen ‘lider sultasından’ kurtarılması gerektiğini kaydetti.
Başkan Gözütok, ayrıca gündeme ilişkin ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Büyükşehir Yasa Tasarısı’nı onaylamayıp, geri iade edeceğine inandığını belirtti.
Gözütok, “AK Partili milletvekillerinin yasa ile ilgili oylamada özgür iradeleriyle parmak kaldırdığına inanmıyorum. Yasanın geçmesi halinde yasanın içeriği bakımından ülkemizin üniter yapısına zarar verecektir. İktidar adaletli olmak, ismiyle müsemma davranmak istiyorsa 12 Eylül’den kalan Siyasi Partiler Yasası’nı ve seçim Kanunu’nu değiştirmelidir. Ayrıca partilere yapılan hazine yardımları da derhal durdurulmalıdır. Hiçbir ileri demokratik ülkede siyasi partilere yardım yapılmıyor.” dedi.
İsrail’in Gazze’de yaptığı insanlık dışı katliamı kınadıklarını belirten Gözütok, Birleşmiş Milletlerin (BM), İsrail’in saldırına karşı sessiz kaldığı için güvenirliğini yitirdiğini bunun yerine acilen İslam Ülkeleri Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın kurulması gerektiğini ifade etti.
Konuşmalar sonrası başkanlık seçimine geçildi. Seçime tek liste halinde giren Tuncay Yaşar, delegenin tamamının oyunu alarak Pasinler İlçe Başkanı seçildi. Yönetin kurulu üyeliklerine ise Ercan Polat, Zafer Toraman, Bahattin Kumlu, Haşim Samancı,Turan Yılmaz, Hakan Erbaş, Hayrettin Zafer, İlkay Zafer, H.Ekrem Atmaca, Serkan Özbaydar, Ü.Yaşar Dursun, Ayhan Kırım, Bora Hatip ve Ziya Akgül seçildi.
Seçim sonrası söz alan Pasinler İlçe Başkanı Tuncay Yaşar, bugün kongremize katılım gösteren başkanlarıma ve bizleri bir daha bu göreve layık görüp oy veren bütün delegelere ayrı ayrı bir teşekkür ettiğini, Büyük Birlik Partisi olarak yerel seçimler öncesi teşkilatımız her zamankinden daha da bir güçlendiğini, bugünden itibaren ilçe teşkilatı olarak yerel seçimlere start verildiğini söyledi.
Kongreye İl Başkanı Yener Gözütok, Yakutiye İlçe Başkanı Abdurrahman Durmuş, Narman İlçe Başkanı Abdulvahap Taşçı, Celalettin Musul, Erzurum Alperen Ocakları Başkanı Erhan Ükelge ve İl yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.