Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > BDP’li vekilden ‘bomba’ tehdidi!

12.11.2012 Pts, 7:04

Reklam

BDP Milletvekili İbrahim Binici, açlık grevlerine destek vermek amacıyla Şanlıurfa Suruç BDP İlçe Teşkilatı önünde basın açıklaması yaptı.

 

Parti önünde toplanan bir grup partili eşliğinde basın açıklamasını gerçekleştiren Binci, emniyet güçlerinin ilçede aldığı geniş güvenlik önlemlerini eleştirdi. İbrahim Binici, ”Ben 50 bin oyla seçilmiş bir parlamenterim. Neden sadece bizim partimizin önü kapatılıyor? Ama ne yazık ki 12 Eylül faşizmini aratacak kadar aşağılanmış bu sistemi lanetliyorum. Emniyet güçleri akıllarını başlarına alsınlar. Gerekirse bomba olur, onların vücutlarında ben patlarım. Yeter artık.” dedi.

 

BDP Milletvekili İbrahim Binici, cezaevlerinde başlatılan açlık grevinde ölüm olması halinde bunun sorumlusunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı ve bölge milletvekilleri olacağını ileri sürdü. Binici, “Bu ölümlerden hükümet sorumlu tutulacaktır. Gün direnme günüdür. İçeride onbinlerce arkadaşımız ölüm döşeklerindeyken dışarıda bizim rahat gezmemiz söz konusu değildir. Başta biz seçilmişler olmak üzere tüm partililer ve milyonlarca üyelerimiz hep birlikte bedenlerimizi açlık grevine ve ölüm orucuna yatırırız.” şeklinde konuştu.

 

Açlık grevlerine destek için bu geceden itibaren Türkiye genelindeki bütün illerde saat akşam 19.00’dan sabaha kadar ışıkların söndürüleceğini belirten Binici, “Herkes balkon ve pencerelerine hayatlar kararmasın insanlar ölmesin diye birer mum yakacaklardır.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.