Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Belediye Başkanı’na silahlı saldırı

20.08.2012 Pts, 23:50

Reklam

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, belediyedeki işine son verilen bir işçi tarafından silahlı saldırıya uğradı.

 

ahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Poyraz’ın hayati tehlikesinin bulunmadığını belirterek, “Olayın herhangi bir siyasi boyutu yok” dedi.

 

 

Alınan bilgilere göre, olay saat 21.00 sıralarında Yusuflar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, burada bulunan teyzesine bayram ziyaretine gelen Poyraz’ın yanına yaklaşan bir kişi, otomatik tüfekle ateş etmeye başladı. Ayağından vurulan Poyraz yaralanarak yere düşerken, şahıs havaya ateş ederek olay yerinden uzaklaştı.

 

 

Silah seslerlini duyan çevre sakinleri Poyraz’ın yardımına koşarak, olayı 112’ye ve polise bildirdi. Olay yerinde vatandaşlar tarafından ilk müdahalesi yapılan Poyraz, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

 

Olayın ardından Poyraz’ın yardımına koşan bir görgü tanığı, “Biz kum taşıyorduk. Beş altı el ateş edildi. Önce korktuk bize de ateş edilir diye. Başkanımız yerde yatıyordu bacağından vurulmuştu. kemerle ayağını bağladım. Teyzesinin elini öpmeye gelmiş. Vuran kişi de bunu fırsat bilmiş” diye konuştu.

 

 

Öte yandan; olayın ardından Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, ve AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, hastaneye gelerek Poyraz’ın sağlık durumu hakkında bilgiler aldılar.

 

 

Vali Şükrü Kocatepe, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Poyraz’ın sağlık durumunun iyi olduğunu ifade ederek, olayın herhangi bir siyasi boyutunun bulunmadığını söyledi. Olayı gerçekleştiren şahsın kısa süre içerisinde yakalanacağını kaydeden Kocatepe, şöyle konuştu:

 

 

“Bu gün akşam 21.00 sıralarında Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz bayram ziyareti amacıyla Yusuflar Mahallesine gittiğinde orada daha önce belediyede çalışan ancak bazı problemleri nedeniyle işine son verilen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı.

 

 

Ayağından yara almış. Kendisini gördük. Hayati tehlikesi söz konusu değil. Hayati tehlikesi yok tedavi çalışmaları sürüyor. Olayın herhangi bir siyasi boyutu yok. Tamamen şahsın belediyede çalışırken işten çıkarılması nedeniyle güttüğü bir husumetten dolayı yaptığı kişisel bir saldırı. Failini de hemen hemen yakalamak üzereyiz. Şu anda arkadaşlarımız takip ediyorlar. Şehir içerisinde kaldığı yeri tespit ettiler sabaha kalmaz yakalanacaktır.”

 

 

ZANLI BELEDİYEDEN ÇIKARTILAN BİR İŞÇİ

Bu arada; saldırıyı gerçekleştiren şahsın Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nde çalışan ve bir süre önce işten çıkartılan B.K. olduğu belirlendi. Şahsın, maddi durumu iyi olmayan ailelere dağıtılan yardım paketlerin çaldığı gerekçesiyle işten çıkartıldığı iddia edildi. B.K.’nın izini süren polisin kısa süre içerisinde zanlıyı yakalayacağı bildirildi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.