Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Beşiktaş’a büyük şok!

20.11.2012 Sal, 0:15

Beşiktaş’a büyük şok!

Reklam

Beşiktaş’ta sakatlığı nedeniyle uzun süredir sahalardan uzak kalan ve 2 hafta önce takımla çalışmalara başlayan İsmail Köybaşı, sol diz çapraz bağlarından yeniden sakatlandı ve sezonu kapadı,

 

Basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanda bir ikili mücadele sırasında  İsmail’in yere ters bastığı ve sol diz çapraz bağlarından sakatlandığı  bildirildi. Köybaşı’nın yeniden ameliyat olacağı ve sahalara dönmesinin 6 ayı  bulacağı öğrenildi.
Beşiktaş kulübü Doktoru İsmail Başöz, sakatlığı nedeniyle uzun süredir  takımdan ayrı çalışan İsmail’in testlerinin ve değerlendirmelerinin yapıldığını  belirterek, ”Durumu iyiydi ve 2 hafta önce takımla antrenmanlara başladı.  Antrenmanda bir şanssızlık yaşadı ve aynı bölgeden sakatlandı” ifadelerini  kullandı.
Dr. Başöz, İsmail’in 2 gün sonra ameliyat edilmesinin planlandığını da  sözlerine ekledi.
İsmail’in sakatlanması ve sezonu kapaması teknik direktör Samet Aybaba’yı  da sıkıntıya soktu. Takımla birlikte çalışmalara başlayan İsmail’i önümüzdeki  haftalarda oynatmayı planlayan Aybaba, bu futbolcunun yeniden sakatlanması ile  savunmanın solunda kullanabileceği alternatiflerden birini de yitirmiş oldu.

 

 

Mehmet Akgün de 4 hafta yok
Tedavisi 20 gün önce tamamlanan ve ilk olarak A2 takımı ile iki karşılaşmaya çıkan Mehmet, bu iki mücadelede 90 dakika forma giymişti. Siyah Beyazlı takımın dün akşam oynadığı M.P. Antalyaspor karşısında Hilbert’in kart cezası nedeniyle defans hattının sağ bölgesinde ilk 11’de oyuna başlayan genç futbolcu ilk 45 dakika sonunda oyundan çıkmak zorunda kaldı. Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de ilk kez forma şansı yakalayan Mehmet’in bugün yapılan kontrollerinde yine sağ arka adalesinde yırtık meydana geldiği ve yaklaşık 4 hafta sahalardan uzak kalacağı kaydedildi.

 

Konu ile ilgili bilgisini başvurduğumuz Beşiktaş Kulüp Doktoru İsmail Başöz, Mehmet Akgün’ün sezon başında yaşadığı adale yırtığı sakatlığının tedavisinin tamamladığını ve öncelikle A2 takımı ile maça çıkarıldığını yineledi. İsmail Başöz Mehmet’in dün akşam oynanan M.P. Antalyaspor maçında da yine sağ arka adalesinden ancak ama bir önceki sakatlığından farklı bir bölgede yırtık oluştuğunu ifade etti. Başöz, Mehmet’in 3-4 hafta süren bir tedaviye göreceğini belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.