Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Beyoğlu Belediyesi’nin Tarihinde Bir İlk

03.12.2015 Per, 21:48

Beyoğlu Belediyesi’nin Tarihinde Bir İlk

Reklam

Beyoğlu Belediyesi tarihinde bir ilki gerçekleştirerek, Beyoğlu Nişanı ve Üstün Hizmet Beratı düzenlenen törenle Ara Güler’e verildi.

Beyoğlu Belediyesinin kurulduğu günden bu yana daha önce hiç kimseye verilmeyen Beyoğlu Nişanı ve Üstün hizmet beratı çektiği fotoğraflar ile İstanbul’u ruhunu dünyaya anlatan fotoğraf sanatçısı Ara Güler’e verildi. Beyoğlu Belediyesi sergi salonunda düzenlenen tören törende ilk olarak ‘Geçmişten Günümüze’ adlı Ara Güler’in çektiği fotoğraflardan oluşan sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in anlatıldığı sinevizyon gösterimi sunulan törende, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın konuşmasıyla devam etti. Konuşmanın sonunda Ara Güler’e, Beyoğlu Nişanı ve Üstün hizmet beratı Başkan Demircan tarafından takdim edildi.

“BEYOĞLU BELEDİYESİ 160 YILA YAKIN TARİHİNDE BUGÜNE KADAR NİŞAN VE BERAT VERMEDİ”

Beyoğlu’nun farklılıkların adresi olduğunu ifade eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Kendisini Beyoğlu’na ait hisseden herkes ilçenin evrensel değerlerini biliyor. İlçeyi oluşturanlar bu evrensel değerleri dünyaya anlatan kişilerdir. O değerlerden biriside Ara Gülerdir. Dünya çapında bir sanatçı olan ara güler, çektiği fotoğraflar ile Beyoğlu’nun değerlerini dünyaya taşımayı başarmış bir kişilik. Beyoğlu Belediyesi 160 yıla yakın tarihinde bugüne kadar nişan ve berat vermedi. Artık Beyoğlu’nun evrensel değerlerine katkıda bulunan kişilere bu ödülleri vermek istiyorum. Başlangıcı ise Ara Güler ile almış olduk” dedi.

“MÜHİM OLAN NİŞANA LAYIK OLMAK”

İstanbul’u yakalamak gerektiğini söyleyen fotoğraf sanatçısı Ara Güler ise, “İstanbul’un içinde yaşamak yetmez, İstanbul’u tatmak lazım. İstanbul’un kokusunu alıp, o şehir olmak lazım. Ben İstanbul oldum belki. Bu kadar senedir İstanbul’a bakıyorum müsaade ette biraz öğreneyim. İstanbul’u anlayıp yaşamak gerekiyor. Nişan almak mühim değil, nişana layık olmak mühimdir. Bir sürü insan nişan alıyor ne olacak yani” şeklinde konuştu.

Ara Güler’in sergisinde yer alan çektiği fotoğraflar kitap halinde tören sonunda katılımcılara verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.