Anasayfa > Yazar > Biçimsel İnsan

21.07.2012 Cts, 0:33

Biçimsel İnsan

Reklam

Kertenkelelerin sadece başını yukarı kaldırabildiği, akreplerin yalnız ayakta durabildiği bir sıcak cehennemi yaşıyoruz.!!

 

Isı kaybına tahammülü olmayan çatımızda, yöneticimiz uyuyor mu? Sağ olasın izo cam reklamları aklıma takıldı.! Bir tele vole izleyicisi olan halkımızla başbaşayız. Yarım okumuş döneklerin, sindirilmiş ve kuzulaştırıldığına medyada her akşam nasıl takla attıklarına, Tımarhane aklı taşıyanlara şahit oluyoruz.

       Batı, Arab’ı önce düşüncesinin, sonra petrolünün kulu yapmayı iyi biliyor. Allahın bütün insanlığa bir nimet olarak sunduğu petrolü ABD, İngiltere, Fransa, Almanya bu petrol ağalarını sömürmek için bizleri de yanında koltuk değneği olarak kullanıyor.
        Özellikle BM çatısı altında, BM tapınağında petrol uğruna bütün orta doğuyu ve son olarak Suriye’ye saldırı kapılarını aralamaktadır. Bütün bunlar nasıl oluyor sorusu geliyor aklımıza! Kendi değerlerinin bilincinde olmayan, biçimsel insanlar topluluğu yaratmaktır ve bunda da başarılı oldukları görülmektedir.
         Biçimsel insanın en belirgin hali saptırmadır, önce kendisi sapmış, sonra çevresini kendi doğrularıyla yönlendirmeye çalışır ve böylece inanç duygularını kolayca sömürmenin yolunu da bulmuş oluyor olmasıdır. Nitekim bir takım yanıltıcı, yanlış düşünceleri gerçekmiş gibi göstererek çok kısa bir sürede güç kazanmışlardır. İslama hizmet diyerek, ABD örtüsü altında, ABD sus diyince susmak, biçimsel insanlar topluluğu olduğumuzun açıkça bir örneğini teşkil ettiğimizin bir ispatı değimli dir.?
        İnsanların takla attırıldığı, ekonominin sıkıştığı zamların ardı ardına yapıldığı, üreticinin nefes alacak halinin kalmadığı, neredeyse ekip biçtiğinin giderlerini karşılayamaz durumda. İşçi, emekli, esnaf ve memur’un durumu içler acısı. İktidar, Amerika ve İsrail destekli bir Suriye operasyonuna doğru hızla ilerlemektedir. Hal böyle olunca esen bu deli rüzgarların kime nasıl bir zarar vereceğini kestirmek hiç de zor değil.!
         Kulak fısıldamalarının söylediği öç alma duygusuyla ülkeye demokrasi getireceğini dillendirenler bir de kin tohumları ekerse, yarın yeni rövanşların olmayacağını kim söyleyebilir! “ Kanun diye, kanun diye kanun tepelendi; topraklara sürtüldü alınlar.” T.Fikret.
        Allah nasip ederse dostlarla Salı günü, Erzurum’da hasret gidermek, koklaşmak, hasbıhal etmek buluşmak dileklerimle, Baki selamlarımla. Ülkü İle Kalınız.
        Ezanımdan alışıp tekbire,
        Buldunuz mutluluk, imanımla…
        Vatan ettim sizi, ey topraklar,
        Beş vakit damgalayıp anlımla! A.Nihat ASYA.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.