Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Bilekte iki madalya birden

15.10.2012 Pts, 16:45

Reklam

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Atatürk Üniversitesi’nden iki öğrenci madalya alarak büyük bir başarı elde ettiler.

 
Şampiyonada, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri Tuncay Başaran 90 kiloda Dünya ikinciliği ve İsmail Türker 55 kiloda dünya üçüncülüğünü elde etti.

 
Atatürk Üniversitesi Spor Koordinatörü Doç. Dr. M. Suphi Özçomak, kısa bir süre önce güreşte Recep Münir Aktaş’ın dünya üçüncülüğünü elde etmesinden sonra Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda elde edilen derecelerin üniversite camiası olarak kendilerine gurur verdiğini belirterek, şunları söyledi:

 
“Bilindiği üzere Üniversitemiz bilek güreşi takımı ilk kez katıldığı Üniversiteler Arası Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ikinci olarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Bu başarıda büyük emeği olan ve dünya ikinciliğini elde eden Tuncay Başaran’ı ve dünya üçüncülüğünü elde eden İsmail Türker’i yürekten kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Son yıllarda Üniversitemizde spora verilen önemin bir sonucu olarak meyvelerini toplamaya başladık. Üniversitemizin hem yurt içinde hem de yurt dışında sporda elde ettiği başarılar artan bir ivme kazanmış durumda. Bu dereceler üniversitemizin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtımında büyük katkı sağlamaktadır. Spora verdiği destekten dolayı başta Rektörümüz sayın Prof. Dr. Hikmet Koçak’a, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Samih Diyarbakır’a ve Genel Sekterimiz Doç. Dr. Mustafa Arık’a teşekkür ederim.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.