Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Bir anket ve şifreleri

29.04.2013 Pts, 17:25

Reklam

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle, isim arayışında olan siyasi partiler el altından isimler üzerinde anketler yaptırmaktalar.

 

Dikkatimi en çok çeken MHP’ nin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kamuoyunda yer alan isimler; İsmail Köse, Mücahit Himoğlu, Ö.Haluk Pirimoğlu ve Erzurum’da ikamet etmeyen isimler üzerinde MHP yönetiminin ısrarlı olması duyumları, seçmeni çok rahatsız ettiğidir?

 

Erzurumlu seçmenin isteği, benimle uyuyup, benimle uyanan, ikameti Erzurum olan bir isimdir. İthal aday diye nitelendirilenler değildir! Genel seçimlerde, ithal adaya gösterdiği tepkiyi iyi okuyamayan Genel Merkez, tekrar aynı görüşte ısrarlı olursa, yerel seçimlerde başarısız olmak kaçınılmazdır!

 

Erzurum Flaş Haber de yayınlanan ankette, öne çıkan isimleri ülkücü camia çok iyi tanımakta ve saygı duymaktadır. Ancak, ikamet eden aday ve adaylara çok sıcak baktığı gerçeğini kimse göz ardı etmemeli ve etmeyiniz!

 

Aday olmayacağını ifade etmekte olan, Üniversitemiz öğretim üyelerinden Sayın Jale Hülya Özerzurumlu Alcan hanımefendinin yayınlanan ankette ilk üç de görülmekte. Aday olup olmadığını henüz açıklamayan yine Üniversitemiz Öğretim üyelerinden Sayın Kamil Aydın beyefendinin ilk dörtte yer almasını, seçmenin ithal aday dediklerinden sonra öne çıkan ilk isimler, ikamet eden adayları istediğini, saygı duyduklarını incitmeden ifade şeklidir!

 

Sayın Prof Dr Kamil Aydın beyefendinin adaylığı süresi içerisinde seçilebilmesi için çok çalıştığını bilenlerden birisi olarak, ikinci defa aday olmayacağını da tahmin ederek sözlerim, Sayın Jale Hülya Özerzurumlu Alcan’a , ilk defa aday olmasını, kendisi istemese bile isteyenlerden birisi olarak, önceki yazımda ismini zikretmediğim, kendisi hakkındaki düşüncelerimi  tekrar paylaşıyorum..

 

“Bendeki seni eskitme ki, sendeki ben eskimeyeyim.” Hadi bakalım yapılacak çok iş var.. Bal arıları gibi gezinin yüreklerde. Çömelt karşında duran buz dağlarını, yok et etrafındaki çalı çırpıları, kurut bataklıkta gezinen derebeyi kılıklı eşkıyaları. Yüreğin kadar güçlü yumruğun hala neden urbanın cebinde! Aklı ermeyenlerin karanlığına şafak sensin sen… Ne Mutlu Türk’üm Diyen Dadaş kızı!

 

Ülkemde neler oluyor?

 

Sirkteki maymunları alkışlar gibi, vatana ihanet edenlerde alkışlanıyor?

 

Barış süreci, kredi kartı gibi, ne kadar harcarsan o kadar borcun artar?

 

Osmanlı şerbetiyle Kürt kardeşliği için hazırlanan, ihanet tabletleri ayranla ikram ediliyor?

 

Sinsi bir planla, ciddi yalanlar söyleniyor?

 

Eşi Arap, kendisi Gürcü olanın çocuklarına kavim aranıyor?

 

Kişinin onuru kırıldı diye Milletvekiline kınama cezası veriliyor?

 

Onuru kırılan milyonlar göz ardı ediliyor?

 

Gürcü, Ermeni, Kürt ve çöl bedevileri T.C kaldırıyor?

 

Men Dakka, Dukka… Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

Nesrin ŞAHİN

Evinin düzeni ile birlikte çocukları ile ilgilenen, eşinin ihtiyaçlarını karşılayan, akrabalarının sıkıntılarına destek olan, aynı zamanda da istihdam içinde yer alan kadının çoklu düşünme yeteneği nedeni ile iş dünyası, sosyal hayat ve siyasette de başarılı olabilir. Türk kadınların bu yeteneklerine ülke yönetiminin de çok ihtiyacı var. Sivil toplum kuruluşunda yer almayan, gündemi takip etmeyen, sosyal projeler içinde bulunmayan kadınlar karar mekanizmalarında da kendilerine yer bulamayacaklardır. Türkiye’de kadının eğitimsiz ve toplumsal kalıpların baskısı altında var olma savaşı veriyor. Kadının iş dünyası içinde yer alma oranı kuzey Avrupa’da yüzde 70, Avrupa Birliği’nde yüzde 60, Türkiye’de ise yüzde 30.Avrupa ortalamasının çok altındayız. Türkiye’de kadına yönelik cinsel, psikolojik ve fiziksel şiddetin yaygın. Kadınların sorununun yasalar ve yasaklarla çözülemez. Eşitlikçi bakışı sahiplenen ve bunun sözde değil, özde de yerleşmesi içi katkı sağlayan etik eğitimlerin, sektör içerisinde verilmeye başlanması, çok önemli olacak ve yalnızca Jale Alcan’ın değil diğer tüm kadın adayların seçilmeleri kadın algısını dönüştürmeye katkı sağlayacaktır. Medya, kadın politikacıların liderlikleriyle ilgili pek fazla bir şey anlatmıyor oysa Tansu Çiller’in ‘’Terör ya bitecek ya bitecek’’ ifadelerini unutmadık. Kadınlara öncelikle ‘hanımlar’ deniliyor. Liderlik boyutunu ikinci sırada yer alıyorlar sorun buradan başlıyor. Kadının fendi erkeği yenince haber oluyor. Erkeğin fendi kadını her zaman yeneceği için haber olmuyor. Bu tür problemler yaşadığımızı ama bunun azalmakta olduğunu düşünüyor ve destekliyorum.

30.04.2013, 13:36
ELBAN

ELİZİN HAMURU İLE HERİF İŞİNE GARIŞMAYIN

30.04.2013, 16:42
nursima

kamil aydın ve jale alcan hocalarımız gururumuzdur aday olsunlar.

02.05.2013, 16:35
Hasan Yuva

Kim olursa olsun Erzurum’da yaşayan, Erzurum’un sorunlarını bizzat burada yaşayarak bilen uzaydan ekvatordan buzullardan yurtdışından Ankara, İstanbul, İzmir’den sırf aday olmak için şehrimize gelen aday istemiyoruz. Baki Selamlarımla

04.05.2013, 22:01