Anasayfa > 5'li Üst Haber, Siyaset > “Bizi buraya sokmayanlar utansın”

30.10.2012 Sal, 0:16

“Bizi buraya sokmayanlar utansın”

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki olaylı 29 Ekim etkinliğinde barikatların kaldırılması talimatını kendisinin vermediğini söyledi.

 
Çankaya Köşkü’ndeki 29 Ekim resepsiyonuna katılan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin, Ankara’daki alternatif 29 Ekim kutlamasında çıkan olaylara ilişkin sorularını cevapladı. Olayların ardından barikatların kaldırılması talimatının kendisinin vermediğini belirten Erdoğan, CHP’nin tavrın ı eleştirerek, “Kılıçdaroğlu illegal örgütlerin peşine takıldı. Cumhuriyet mitinglerine benzedi. Bundan CHP kaybeder. 2007’yi özlüyorlardır ama bu kimseye kazandırmaz” diye konuştu. Erdoğan, bunun bir alternatif kutlama de ğil provoke etme girişimi olduğunu belirtti. Erdoğan, etkinlik için 8 ayrı yer gösterildi ğini ancak bunların kabul edilmediğini söyledi.
Resepsiyona eşiyle birlikte katılmasına ilişkin soru üzerine Erdoğan, “Emine hanımla bizi buraya sokmayanlar utansın” dedi. Erdoğan, bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Gül ile aralarına kimsenin nifak sokamayacağını söyledi. Erdoğan, Emine Erdoğan ile Hayrünnisa Gül arasında bir sorun bulunmadığını da dile getirdi.

 
Erdoğan, cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili olarak, “Aç kalan yok. Herkes bir şeyler yeyip içiyor” değerlendirmesinde bulundu.
Bu arada Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de bir soru üzerine TSK’nın terörle mücadelesinde konseptin değişmeyeceğini vurguladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.