Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Bozuk zeminin maraton koşucuları

06.05.2013 Pts, 8:14

Bozuk zeminin maraton koşucuları

Reklam

Sağdan sola, soldan sağa dönen fırıldaklar? Kendi ekseni etrafında dönen kulakları sağır, gözleri ama cepleri bahşişe açık, garson kılıklı, şiş göbekli, dünyalıkları zengin, ahretleri meçhul insancıklar!

 

Sakladığınız gerçekler, yaşadığınız gizli hamileliği ortadan kaldırmaz? Doğum sancılarınız sonrası meydana gelen çocuğa baba olarak kimi? Hüviyeti olarak neyi açıklayacaksınız?

 

Çanak yalaya yalaya, dilleri yalama olanlar her akşam Tv ekranlarında yılan gibi tıslamaktalar?

 

Tespih tıkırtılarının yerini,  dolar ve Avro hışırtılarına bırakmış ne çare?

 

Yazdıkça, huzura kavuşturan cümlelerle, hüzünden huzura kavuşturan cümleleri sıralamak isterdim. Lakin bu gün dünün kopyasıdır!

 

Kurban kesilirken boynu okşanır tekbir getirilir ya; Cumhuriyetimde acemi kasapların elinde böyle kurban edilmekte!

 

Tarihi incelediğimizde Osmanlı Devleti, değişik ırk ve soydan gelen devşirme, köle paşaların, zenci saray ağaların eline bırakılmıştı. Padişahlar ise, babalarını, kardeşlerini hunharca öldürüyorlardı!

 

Dün, bugünün kopyası olarak karşımıza çıkmasına hiç şaşırmamak gerekir? Osmanlı tarihindeki yaşanan olayları iyi analiz eden Türk düşmanı siyasi bir iktidar ve dönüştürülmüş bir halk kitlesi var?

 

Osmanlı padişahlarının oğullarını boğazlattığı gibi, Türk milleti yok edilerek, Güneydoğuda Kürt, Doğuanadolu da Ermenistan devleti kurulmak isteniyor! Türkiye’de yaşanan dönüşümün gerçek analizi budur?

 

İhanet yayığında, Amerikan süt tozuyla mayalanan pastörize sözde yoğurdu, kara suratlarına çalarak fesat suyuyla karıştırılarak elde edilen ayran, içki diye uyuşturulmuş beden ve beyinlere şırınga edilmektedir!

 

İktidar boyun eğdi, PKK siyasi güce dönüştürüldü! Siyasi liderler, bir otomobilde bulunan bütün parçaları tek tek sayarak biri diğerine sözde demeçlerle argoca saldırmaktalar!

 

İşsiz kalan kaportacı esnafı bu parçalarla, pelsilvanya’dan dönemeyen hoca efendiye demokrasi tramvayı yapma çabasında!

 

 

Dünün “ Ortanın Solu, Moskova Yolu “ söylemlerini haykıranlar, bu gün meydanlarda ellerinde Atatürk ve Türk bayraklarıyla TGB denilen Maocu Marksiz bir gurubun, bana inandırıcı gelmeyen eylemleriyle taraf toplama çabasında?

 

Erzincan’da akil adam toplantısını protesto eden Ülkü Ocakları Derneği mensupları coplanarak, biber gazı sıkılarak ve dernek binası kapatılmak istenerek susturulmak istenmiştir!

 

Bozuk zeminin, maraton koşucuları şunu iyi biliniz ki, Milli atletlerimizi bu koşudan diskalifiye edemeyeceksiniz?

 

Kimliği, kişiliği ezilen çalışan kesim, örtülü darbe hukukuyla zindanda eriyen, ileri demokrasi hukukuyla hürriyetlerine kavuşamayanların, vatan namustur naraları zindan duvarlarını aşındırmaktadır.!

 

Kimyası sıfır, Fizik’ten ve  Edebiyat’ tan ikmale kalmış, Tarih’ ten kopya çeken öğrenciler! Deniz Feneri, Kombansan, Jet-Pa  Yimpaş ve adını saymakta zorlandığım yolsuzluklarınızı örtmeye, TC yi kaldırmaya, Başbakanın katrilyonları, Emine hanımın Medikal parkı, oğul Burak’ın gemiciklerini nasıl elde ettiğinizin hesabını soracak olanlardan, ürküyor ve korkuyorsunuz!

 

İnsan rakıyı pardon” ayranı” fazla kaçırınca geveze olur ya işte öyle bir şey taksitle yaşayıp borçlu ölmeye adaylar; Titre ve kendine dön!

 

Ana rahmindeyken yazıldı kaderimiz, Ülkü adlı nazlı gelinle kulağımıza okunan, ezan sesiyle müjdelendi ayrılmaz bedenlerimize; Ne Mutlu Türk’üm Diye. Ülkü İle Kalınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.