Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Bu habere yürek dayanmaz

06.08.2012 Pts, 16:53

Bu  habere yürek dayanmaz

Reklam

Kahramanca savaşan askerlerin naaşları DNA ile belirlenecek.

 

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’ndeki Geçimli Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya, jandarma er Hakan Oktay ve jandarma er Yaşar Karadağ’ın cenazeleri otopsileri yapılmak üzere Ankara’ya getirildi. Karakolun üs bölgesinde nöbet kulübesinden şehit düşen 3 askerin cesetlerinin belirlenmesi için ailelerde DNA örnekleri alındı.

 

 

Şehit düşen Kırşehirli Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya, Ordulu jandarma er Hakan Oktay ve Diyarbakırlı jandarma er Yaşar Karadağ’ın cenazeleri otopsileri yapılmak üzere Ankara Keçiören Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. Aynı nöbet külübesinde şehit düşen 3 askerin cenazelerinin belirlenmesi için ailelerde DNA örnekleri alındı. Alınan DNA örneklerinin karşılaştırılmasından sonra şehit cenazelerinin belirleneceği ifade edildi. Otopsilerin ardından şehitlerin cenazeleri ailelerine teslim edilecek.

 

 

Saldırıya uğrayan Geçimli Jandarma Karakolu’nun 100 metre yukarısında bulunan üs bölgedeki nöbet kulübesinde nöbetçi olan Uzman Çavuş Çelikkaya ile erler Oktay ve Karadağ, saldırıyı fark ederek teröristlere karşı koydu. Külübeyi ele geçirmek isteyen teröristlere kahramanca karşı koyan Çavuş Çelikkaya ile erler Oktay ve Karadağ, ilk aşamada teröristleri püskürttü. Çatışma ile üs bölge kulübesini ele geçiremeyeceklerini anlayan teröristler bu sefer RPG-7 roketatar ile saldırdı, ardından el bombaları attı. Roket ve el bombalarının infilak etmesi sonucu Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya, jandarma er Hakan Oktay ve jandarma er Yaşar Karadağ nöbet kulübesinde şehit düştü.

 

 

BABA; OĞLUMUN CENAZESİNİ İSTİYORUM

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kamil Çelikkaya’nın Ankara’daki evi ve evin bulunduğu sokak Türk Bayraklarıyla donatıldı. Şehidin babası Ahmet Çelikkaya, evin önünde taziyeleri kabul ederken, gözyaşlarına hakim olamadı. Oğlunun teröristlere karşı kahramanca çarpıştığını anlatan baba Çelikkaya, “Oğlum bulunduğu kulübenin hainlerin eline geçmemesi için kahramanca karşı koymuş, sonuna kadar savaşmış. Ancak hainler bu sefer el bombaları ve roketatarlarla saldırmışlar. Oğlumun cenazesini bir an önce teslim almak istiyorum. Otopsinin bir an önce bitip oğlumun cenazesine kavuşmak istiyorum” dedi. Bu arada şehidin eşi Elif ise iki kez baygınlıkgeçirdi. Şehidin eşine evin önünde hazır bekletilen ambulanslarda bulunan sağlık görevlileri müdahale etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.