Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Bu kardeş alkışlanır

09.01.2013 Çar, 23:35

Bu kardeş alkışlanır

Reklam

Bir şantiye’de inşaat bekçiliği yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi CHP liderinden neden yardım istemediği sorusu üzerine “İsteseydim yardımcı olurdu ama ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum.” dedi.

Bu duruma çok duygulanan CHP’li Haluk Koç da Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşini alnından öptüğünü söyledi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de bir inşaat şantiyesinde bekçilik yaptığı ortaya çıktı. Kardeş Kılıçdaroğlu, “Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?” dedi.

 

 

Gaziemir Belediyesi Basın Danışmanı ve Egede Sonsöz İnternet Sitesi yazarı Hasan Dalgıç, Gaziemir Belediyesi’nin Seydibaba Türbesi ve Rekreasyon Alanı düzenlemesini yapan şirketin şantiyesinde üç gün önce bekçi olarak çalışmaya başlayan Celal Kılıçdaroğlu ile röportaj yapınca gerçek ortaya çıktı.

 

Devlet Su İşleri, ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıp 2007 yılında emekli olan iki erkek, bir kız çocuğu babası Celal Kılıçdaroğlu, 1350 lira olan emekli aylığından, ev kredisi çeken oğluna ayda 500 lira destek olunca geçinemediğini iş aradığını söyledi. Kocaeli’nde iş bulamayınca 21 Aralık’da İzmir’e geldiğini, üç gün önce de bu şantiyede iş bulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu Buca’da kiraladığı bir evde oturduğunu söyledi. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan neden yardım istemediği sorusuna Kılıçdaroğlu, “İsterdim. Kendisi de yardımcı olurdu. Ancak o Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı. Ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum. Masa başında oturmak bana uygun değil Burada halimden çok memnunum. Bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. Ağabeyimle telefonla görüştük. İzmir’de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu” dedi.

 

 

Bu durumunun haber yapılmasını da istemeyen, fotoğraf ve görüntü çekilmesinden rahatsız olan Kılıçdaroğlu, “Emekliyim. Aldığım para yetmiyor. Eşim de Kocaeli’nde çalışıyor. Çocuklarımıza yardımcı olmak için uğraşıyoruz. Emekli olduğum halde geçinemiyoruz. Emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşıveriyor. Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?” dedi.

 

 

KILIÇDAROĞLU ALNINDAN ÖPÜYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğl’nun İzmir’de bir inşaat şantiyesinde bekçilik yapmasıyla ilgili haberlerin hatırlatılması üzerine kendisinin de duygulandığını ifade ederek, “CHP Genel Başkanının öz kardeşinin bir inşatta bekçilik yapması, alın teriyle, onurlu, namuslu, milyonlarca emeklimiz gibi, milyonlar yurttaşımızı gibi, geçim şartlarını zorlamaktır. Sayın Genel Başkan da alnından öpüyor sadece” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.