Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Bu merak çok su kaldırır!

05.08.2013 Pts, 16:13

Bu merak çok su kaldırır!

Reklam

Belki de o kadar yazıp çizmemize karşın şimdi bir köşeye çekilmiş ‘kıs kıs’ gülüyor da olabilir ama Büyükşehir adaylığı için onca kişinin isminin geçmesi karşısında nasıl bir psikoloji içerisinde, çok ama çok merak ediyorum..

 

 

***

Elbette ki Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’den bahsediyorum..

Düşünsenize, bir tarafta ‘ustalık’ için bir dönem daha görev bekleyen halihazırdaki bir Belediye Başkanı, beri tarafta onun koltuğunda gözü olanların mevcudiyeti!

Ve yine düşünsenize, bir tarafta görevdeki bir Belediye Başkanı, diğer yanda onun oturduğu koltukta gözü olan bir il başkanı! Bahsettiğimiz sıradan bir il başkanı da değil hani!

‘Tuttuğunu koparan’ bir İl Başkanı!

Hem iktidar hem de muktedir bir İl Başkanı!

Tabir yerindeyse, ‘kılıç’ının iki tarafı da bilevli, ‘astığım astık, kestiğim kestik’ bir İl Başkanı!

Teşkilatlarına hakim, Genel Merkez ile flört halinde, ‘ögüdü yuvada alan’, bu yolda herhangi bir ‘aksak’lığa mahal vermemek için partide oldukça etkili ve yetkili bir tecrübeli siyasiyi de arkasına alan bir İl Başkanı!

 

 

 

***

Sadece Küçükler’in soluğunu ensesinde hissettiği il Başkanı mı? Kor olim, nerdeee!

Muzaffer Gülyurt, Mustafa Ilıcalı, Ahmet Ağırman, Bekir Korkmaz, tabiri caizse ağızlarını açmış, bekleyen, ismi en çok duyulan rakiplerden sadece dördü!

Hele ‘aday değilim’ açıklamasına rağmen ‘son dakika sürprizi’ olur diye aday edilebileceği sıklıkla ve de ısrarla söylenen Sağlık eski Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ’ı daha saymıyorum bile!

Şimdi sıkı durun!

İlk defa bu isimlere iki isim daha ekleniyor dün.

Eski mebuslardan Sadrettin Aydın ve Ömer Özyılmaz ismini de dün gece duyuyorum!

Bulunduğum ortamda (ismi bende saklı) eski bir merkez ilçe Belediye Başkanı, Sadrettin Aydın’ın ismi geçtiğinde ”Hem de çok ciddi ciddi aday” diyor!!!

Vallahi şaşırıyorum. Hem de çok!

 

 

 

***

Şimdi..

Bütün bunları üst üste getirdiğim zaman şunu düşünmeden edemiyorum!

Ve artık herkesin de her ortamda birbirine yöneltmeye başladığı o malum soruyu soruyorum:

Acaba ne duymuşlar ki üçüncü dönem için kolları sıvayan, gününün büyük bir bölümünü ilçelerde geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e karşı adaylık için onca kişinin ismi geçiyor?

 

 

 

***

Yok,yok!

İktidar Partisi, anlaşılan sadece Ahmet Küçükler’i değil, bizi de daha seçim gelmeden ‘meraktan öldürmeye’ niyetli!

 

 

 

NOT: Hadi bir hakkı teslim edelim! Mahmemece inşaatı durdurulan ETÜ’nün yeri konusunda resmi belgeye ‘hemen’ imza atmayan ve ısrarla karşı çıkan Ahmet Küçükler’in haklılığı ortaya çıktı! Yanılmıyorsam, Üniversite kampüs alanının başından beri ‘sakat’ olduğu görüşünü savunan sevgili başkan, bir çoklarından bir ‘özür’ü haketti. Ondan bir özür de pek bir ‘ETÜk’ olur!

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Okan Karacan

Ya Allah aşkına bunu yayınlayın sayın editör.Sayın Vedat Bey çok iyi bir analiz yapmış gibi döktürmüşte keşke biri Sadrettin degıl de Sadettin diye adını doğru yazdırsaydı daha onu doğru bilmiyor ki:)

06.08.2013, 4:29