Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > Bu numaralara dikkat!

20.10.2012 Cts, 7:32

Reklam

Yaklaşan bayramla beraber hareketlenen piyasaya yüklü miktarda sahte para sürmeye çalışan bir kişi Bağcılar’da gözaltına alındı. İsmail T. adlı kişinin sahte para bastığını belirleyen Mali Suçlarla Mücadele Polisi, bu kişinin evine baskın düzenledi. Evde yapılan aramalarda 460 adet 200’lik banknot, 1400 adet 50 TL’lik banknot olmak üzere toplamda 162 bin TL tutarında sahte para ele geçirildi.

 

Gözaltına alınan İsmail T.’nin, paraları bir imalathanede bastırdığı belirlendi. Bastırılan sahte banknotlar üzerinde aynı seri numarasının bulunması dikkat çekerken, polis ekipleri vatandaşlara bu numaralara karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundu. 50 TL’lik sahte banknotların üzerinde ‘A 605 252529’ seri numarası yer alırken, 200 TL’lik banknotların ise ‘A 627 619676’ seri numarasına sahip olduğu görüldü.

 

 

Kalpazanların, sahte paraları piyasaya sürmek için para bozdurma ya da ‘küçük alışveriş’ taktiklerine başvurduğu öğrenilirken, polis ekipleri ise kurban pazarlarını gözlem altına aldı. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hareketlenen kurban pazarlarında kalpazanların sahte paraları piyasaya sürebileceği ihtimaline karşı vatandaşların da dikkatli olmaları istendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.