Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > ‘Bu pranga çıkarılacak’

06.08.2012 Pts, 1:13

‘Bu pranga çıkarılacak’

Reklam

Başbakan Yardımcısı Atalay, Hakkari’deki terörist saldırıyla ilgili ”Türkiye’nin ayağındaki bu büyük pranga çıkarılacak. Hepimizin başı sağ olsun. Hepimizin acısı bu” dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzurum’da son terör olaylarına değindi.

Sabah saatlerinde üzücü bir olayın yaşandığını hatırlatan Atalay, ”Biliyorsunuz, Hakkari Çukurca yakınlarında bir karakolumuz gece yaklaşık sahur vakti civarında terör saldırısına maruz kaldı. Orada şehitlerimiz var, 6 askerimiz, 2 korucu şehidimiz var. Tabii üzgünüz ama bu sürüp giden bir mücadele arkadaşlar” diye konuştu.

Bu sorun çözülecek

Başbakan Yardımcısı Atalay, şunları kaydetti:

”Hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak terörle mücadelemizi biliyorsunuz, bütün boyutlarıyla sürüyor. Yani biz terörle mücadelede güvenlik boyutu olarak hiçbir şeyi ihmal etmiyoruz, en iyi şartlarda güvenlik birimlerimize her türlü desteği ve yetkiyi vererek sürdürüyoruz. Aynı zamanda terörün istismar ettiği alanlara dönük çok çalışmamız var. Vatandaşımızı kazanmaya dönük çok çalışmamız var. Türkiye’nin önünde bir büyük sorundur bu. Şuna inanıyorum, inşallah AK Parti Hükümeti döneminde bu sorunlar, Türkiye’nin önündeki bu büyük sorun, Türkiye’nin ayağındaki bu büyük pranga çıkarılacak, bu sorun çözülecek, ona inanıyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Mübarek ramazan gününde kolay değil. Şehitlerimiz var, onların aileleri var. Hepimizin acısı bu, onların ailesi kadar bizim acımız.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.