Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Bu yarış başka yarış

01.03.2013 Cum, 17:58

Bu yarış başka yarış

Reklam

E. MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum Özel Aziziye Lisesi öğrencileri, en güzel kardan adamı yapmak için yarıştılar.
Erzurum Özel Aziziye Lisesi’nde eğitim gören 132 öğrenci, okul yönetiminin düzenlediği en güzel kardan adam yapma yarışmasında renkli görüntüler oluşturdu. 33 grubun katıldığı yarışmada kız öğrenciler Nene Hatun’un kardan heykelini yaparken, kardan at da büyük ilgi gördü. Yarışmada öğrenciler doyasıya eğlenerek karın tadını çıkardılar.
Somalili Abdi Vahap Mohammed adlı öğrenci ise yarışmanın jüri üyeliğine seçildi. Mohammed, “İlk defa karın bu kadar çok olduğunu görüyorum. Somali’den Erzurum’a okumak için geldim. Erzurum’a yavaş yavaş alışmaya çalışıyorum ama tam bir Dadaş olamadım“ dedi.
Çekişmeli geçen yarışmada, 6 grubun yaptığı kardan adamlar yarışmanın birincileri seçildi. Özel Aziziye Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Konuk, Kasım ayından itibaren bu yarışı yapmayı planladıklarını ama etkili bir kar yağışı olmadığı için bugün yapılmasına karar verdiklerini söyledi. Konuk, “Öğrencilerimize karın güzel yanlarını ve karla nasıl eğlenileceğini yaşatmak için böyle bir yarışma tertip etmek istedik. Erzurum’da yaşadığımız için karın en güzel tadını bizim çıkarmamız gerekir. Biz 132 öğrencimize karın keyfini çıkarmaları için en güzel kardan adam yarışmasını düzenledik” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.