Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Bulutlar açıklama yaptı

02.03.2013 Cts, 19:21

Bulutlar açıklama yaptı

Reklam

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, İlçeye bağlı 5 köy yolunun kardan ulaşıma kapalı olduğu yönündeki haberimiz üzerine  açıklama yaptı. Başkan Bulutlar, ‘Yol kardan değil, buzlanmadan dolayı kayan bir TIR yüzünden kapalı’ dedi.

 

Kar yağışından hemen sonra belediye ekiplerinin karla mücadeleye başladıklarını vurgulayan Başkan Bulutlar,  şu anda kardan ulaşıma kapalı tek bir yolun bulunmadığını bildirdi. Bulutlar, benzer ihbarın gece alındığını ifade ederek şunları söyledi:

 

‘Ekiplerimiz,  yol kontrolüne gece çıkıyorlar ve söz konusu mahalle olan köy yollarının buzlanma yüzünden kapıp, yolu kapatan bir TIR’ın neden olduğunu belirliyorlar. Şimdi TIR’ın kurtarılması için belediyemiz de gerekli yardımı yapacak.”

 

DOĞUM HASTASINA MÜDAHALE

Başkan Bulutlar yine aynı saatlerde Yağmurcuk Köyü’ne bağlı Karakaya  mezrasında bir hastaya müdahale için fen işleri ekiplerinin seferber olduğunu anlattı. Bulutlar, ” Doğum hastası için belediyemiz araçları ambulansla birlikte mezraya ulaşıyor ve hasta ambulansla Erzurum’a getiriliyor. Bu arada kadının eşi ambulansa alınmıyor. Onu da  belediyemiz görevlileri alarak Erzurum’a getiriyor” diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.