Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Buruk Kutlama

14.03.2013 Per, 10:19

Buruk Kutlama

Reklam

Bir 12 Mart daha geride kaldı. Kutlu Olsun ! Erzurum’umuzun ” GEÇMİŞTEKİ ” düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü güzel bir törenle kutlandı.Onur duyduk, gurur duyduk.

 

Aslında 12 Mart’a fazla değinme taraftarı değilim.Sebebi de birçok yazarın zaten bu konuyu ele almış olması…Elbette her terzinin işleyişi farklıdır ama ben bu sayfayı açarken dönemlerde yaşanan toplumsal bilinç kaybını işlemeyi düşündüm.Mesela 12 Mart gibi gurur verici olayın ve de zaferi kazanan ataların ardından ülkemizde neler yaşanıyor ? O dönem de ” vatan, toprak, millet ” olan anlayışın bu dönemde ” ver kurtul, aman ses çıkarma, Ne mutlu Türk’üm diyemeyene ” olarak dönmüş durumda ! Peki bundan anladığımız nedir ? Ne yazık ki geçmişteki güçle, başarıyla avutuyoruz kendimizi.Her işimizde böyle değil miyiz zaten ? Kendi yaptığımız hiç birşey olmaz, zulme sessiz kalan dilsiz şeytan görevini üstleniriz fakat yaşanan başarıların havasını atmayıda ihmal etmeyiz.Oysa o zorlukları çekip, zaferleri kazananlar istiyorlar ki bu ülke sadece  ve sadece rahatlığa ve başarıya ulaşsın.Yaşanan o kadar büyük zaferimiz, bayramımız var ki insan bu dönemde yaşananlarla karşılaştırınca gerçekten utanıyor.Bu da ne yazık ki yavaş yavaş benliğimizi kaybettiğimizin göstergesi olmuş durumda.

 

12 Mart akşamı Yoncalık semtinde kaçak bir şahsın yakalanması durumundan dolayı  Türk polisine nasıl saldırıldığına hepimiz tanık olduk.Bu ve bunun benzeri birçok olayla karşılaşıyoruz hemen hergün.Kurumlar da ve kuruluşlar da cirit oynanması ! Devlet’in kazancını kendi çıkarları doğrultusunda kullananlar… Toprak, toprak diye haykıranlar… vs vs saymakla bitmez ! Herkes seyre dalmış durumda.Bir insandan ses çıkmaz mı  ?

 

Hani bir hadisi şerif vardır. ” Önce kendi çevrenizdeki fakir fukarayı doyurun ”  değil mi ? İşte bu yukarda saymış olduğum adamlarda ( toprak isteyenler, devleti kullandığını sananlar, çıkar peşinde koşanlar ) malesef ki beyin fukarası !  Herkes kendi çevresinde ki bu adamlara ve kahpeliklerine ses çıkarırsa bu ülke bir daha bu duruma gelmez.Bu şekilde de beyin fukaralığı dahil her türlü fukaralığa son verilmiş olur.

 

Durumda ki ciddiyetin farkına varalım.Bugün kutlamasını yaptığımız toprakların, bu toprakları bize hediye bırakanların bizden beklentileri olduğu kuşkusuz. Düşmandan kurtulduğumuzu zanneden bizler, içimizde barındırdığımız asıl düşmanları göremiyoruz.Ne zaman ki içimizdeki vatan hainleri  temizlenir, işte o zaman tüm zaferleri bile geride bırakacak büyük bir zafer kazanmış oluruz.Ancak o durumda Ata’larımızı hakkıyla yad etmiş oluruz.

 

Ne diyelim Allah yardımcımız olsun.Gözümüzü açarsak en azından bugünleri aramamış oluruz.Allah’a şükür ki bugün zafer kutlaması yapabilecek sorumluluğumuz var. Kutlu olsun Erzurum, kutlu olsun Türkiye ! Zaferlerimizi daha güzel günlerde kutlamak ümidiyle…

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.