Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor, Türkiye > Buruk: “takımı Hak Ettiği Yere Getirmeye Çalışacağız”

26.10.2015 Pts, 8:24

Buruk: “takımı Hak Ettiği Yere Getirmeye Çalışacağız”

Reklam

Medicana Sivasspor’da Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlüğe Okan Buruk getirildi.

Akşam saatlerinde kulüple görüşmek üzere Sivas’a gelen teknik direktör Okan Buruk, Başkan Mecnun Otyakmaz ile bir süre görüştü. Şartlarda anlaşan taraflar bir yıllık sözleşmeye imza attı.

Anlaşmanın imzalanmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sergen Yalçın’a teşekkür ederek, “Geçtiğimiz yıl takımı bunalımlı bir dönemden alıp huzura kavuşturmuştu. Fakat bu sene maalesef bir takım sıkıntılardan dolayı takımımızın menfaati adına ayrılmanın daha doğru olacağını düşünerek kendisiyle yollarımızı ayırdık. Ona hizmetleri için, Sivasspor’a verdikleri için teşekkür etmek istiyorum. Maalesef futbolda bir başarısızlık olduğu zaman ilk önce teknik direktörler bu işin sorumlusudur. O da o sorumluluğu üzerine aldı ve anlaşarak sözleşmeyi karşılıklı olarak feshettik. Tabii bu demek değildir ki takımımızın içerisinde bazı arkadaşlarımızın sorumluluğunu yerine getirdiği anlamına gelmez. Şimdi hocamızla da onu konuştuk. Gerekli bütün önlemler alınarak, futbolcularımızın da dikkati çekilerek mutlaka yeni bir döneme başlayacağız. Bu süreçte Okan hocamızın sevilen kişiliği ve çalıştırıcılığına geçtiğimiz sene Gaziantep’deki başarılarıyla kulübümüzün her türlü yapısına uygun bir hoca olacağını, yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte takdir ettik. Kendisini buraya davet ettik ve çok kısa süren bir görüşmeyle de takımımızı hocamıza teslim ettik. Kendisine de hayırlı uğurlu olsun diyorum. Okan hocamızla geçmişten beri tanışıklığımız da söz konusu. kulübün yapısı, kendisinin karakteri ortada bu şehre, bu takıma uygun bir hoca olduğunu düşünüyoruz. Okan Hoca için de en iyi takımlardan birisinin de Sivasspor olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Kadro dışı bırakılan Batuhan ve Ümit Kurt’un durumunun sorulması üzerine Otyakmaz, şunları söyledi:

“Bizim açımızdan zaten bir buçuk yıldır Batuhan’a büyük bir sabır gösterdik. Hala kendisinin hazır olmayışı bu takıma artık vereceği bir şey olmayacağı kanaati hasıl oldu. Ümit’te dün talihsiz, kendi adına hiç hoş olmayan bir olay yaşadı. İlk 11’de olmadığını görünce biraz sporcu ahlakına yakışmayacak bir takım hareketlerde bulundu. Bunun da cezası bizim ailemize bir daha girmemesi demektir. Bunu kendisi de biliyor. Artık 2 futbolcuyla ilgili hiçbir bağımız yok. Tabii ki lisanslı oyuncularımızdır, ama devre arası kendilerine kulüp bulmak zorundalar.”

“TAKIMI HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Medicana Sivasspor’un yeni teknik direktörü Okan Buruk ise, “Tabii ki Sivasspor gerek kurumsal yapısı, gerek yönetimiyle Türkiye’nin örnek kulüplerinden biri. Biz de bu örnek kulübe yakışır şekilde takımı hak ettiği yere getirmeye çalışacağız. Zor bir dönem ama bu zor dönemde kendi içimizde, taraftarımızla, şehrimizle birlik ve beraberlik içinde olursak bu zor dönemi kolay bir şekilde atlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Sergen Yalçın’ın şanssız bir dönem geçirdiğini belirten Buruk, “Sergen hocaya bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. O da bizim jenerasyonun önemli hocalarından birisi. Bu sene burada şanssız bir dönem geçirdi. Ama bundan sonraki hayatında başarılı olacaktır” diye konuştu.

“TÜM ENERJİMİZİ TAKIMA VERECEĞİZ”

Sivasspor’u en iyi yere getireceklerini belirten Buruk, “Takımımız hak etmediği bir yerde. İnşallah bundan sonra Allah da bize daha çok yardım eder. Özellikle sonuç anlamında, iyi oyunlarını sonunu getiremeyen bir takımda vardı. Özellikle psikolojik anlamda oyuncularımızı da geliştirip, onları da bu çemberin içine alıp kulübümüzü en iye yere götürmeye çalışacağız. Burada olduğum için tabii ki mutluyum. Sezon başında beri gelen teklifler olmuştu, beklemiştim. Sivasspor’un benim için doğru bir kulüp olduğunu görüyorum” ifadelerini kullandı.

Teknik kadroda yer alan isimlerle ilgili bilgi de veren Buruk, Gaziantepspor’da çalıştığı kadroyla devam edeceğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.