Anasayfa > Kültür-Sanat > Büyük İlgi Gördü

16.07.2012 Pts, 16:02

Büyük İlgi Gördü

Reklam

Ahmet Hamdi Tampınar’ın hayatının tesadüfleri olan Erzurum, Ankara, Konya, Bursa, İstanbul şehirlerini anlattığı deneme türü eserini tuvaline yansıtan İzmirli ressam Şehrinaz Keskin sergisinde edebiyatla resmi buluşturmanın heyecanını yaşadı. Serginin açılışına Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu büyük destek verdi.

 

Taner KILIÇ/İZMİR

 

Alsancak Gazi ilköğretim okulunda gerçekleştirilen açılışa Ak parti millet vekillerinden Erdal Klakan ve Rifat sait, CHP Milletvekili Canan Arıtman,vali yardımcısı İbrahim ballı,Ege Erzurum dernekleri Fedarasyonu başkanı Muzaffer Okumuş,Milli Eğitim Müstaşar Yardımcısı M.Ragip üye,il emniyet Müdürü Hakan karahan,İl Milli eğitim Müdürü vefa bardakçı Güzelbahçe Emniyet Müdürü, Karabağlar milli eğitim müdürü Rüştü Ünsal polis meslek okulu müdürü ege ordusu komutanlığı şehit gazi işlemler komutanı nazilli kaymakamı,nazilli emniyuet müdürü,nazilli karnizon komtanı ve çok sayıda emniyet teşkilatı mensubu,sivil toplum kuruluşaları,ve çok sayıda davetliler katıldı.

 

Ressam Şehrinaz Keskin açılışta yaptığı konuşmada;Bir edebiyatçı olarak Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Beş Şehir Adlı eserini kendime ilham alarak hazırladığım yağlıboya resimlerimi sergilemekten gurur duyuyorum. Çalışmalarıma büyük bir hızla devam ediyor ve bir sonraki sergimin müjdesini şimdiden sizlere veriyorum. Ülkeler arasında barış temelli ilişkilerin kurulabilmesi, farklı kültürler ve toplumlar arasında anlayışın sağlanması amacıyla Expo için yağlıboya resim sergisi hazırlığı içindeyim. Bir eğitimci ve bir şehit kızı olarak ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyor ve Şehit polis memuru Mehmet Keskin ile Nazilli Şehit Aileleri Dernek başkanı annem Jale Keskin’in evladı olmaktan gurur duyuyorum.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.