Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Slayt Haber > Büyük Rezalet’e Valilikten açıklama geldi

25.09.2012 Sal, 18:50

Reklam

Erzurum’un Çat İlçesi’ne bağlı Tuzlataşı Köyünde 23 Ağustos 2012 tarihinde meydana gelen tecavüz olayı ve ardından berdel iddiasıyla ilgili olarak Erzurum Valiliği’nce yazılı açıklama yapıldı.

 
Konuyla ilgili basında yer alan haberlerin öncesinde konuyla ilgili gerekli araştırmanın yapıldığını ancak haber sonrası bahse konu köye gidilerek yeniden bir inceleme yapıldığı belirtilen açıklamada, “Söz konusu haberin yayımlanmasının ardından yeni bir inceleme yapılmak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce Sosyal Çalışmacı ve Psikolog görevlendirilmiş ve köyde bulunan mağdur, mağdurun ailesi, zanlının ailesi, köy halkı, köy imamı, köy muhtarı ve köy ilköğretim okulunda görevli 7 öğretmen ile görüşülerek olayla ilgili bir tutanak tutulmuş ve yeni bir Sosyal İnceleme Raporu düzenlenmiştir.

 
Düzenlenen Sosyal İnceleme Raporuna göre; İki aile arasında bir husumetin olmaması için, mağdur tarafın mal ve tarla gibi isteklerinin bulunmadığı, F.D.’nin tutuklanmış olmasının oluşabilecek bir husumeti önlediği, Bu köyde berdelin hiçbir zaman uygulanmadığı, E.D. nin babasının “Yeni bir kız isterim” şeklinde berdeli çağrıştıran bir ifade kullanmadığı, tek isteğinin zanlının cezasını çekmesi olduğu, F.D. nin “Şehriban” adında bir kız kardeşinin olmadığı, 15 yaşında ve E.D. nin ağabeyi olarak belirtilen S.D. ın aslında 12 yaşında ve E.D. ın küçük kardeşi olduğu tespit edilmiştir.” denildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.