Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir Belediyesi için 6 isim

04.08.2012 Cts, 2:05

Büyükşehir Belediyesi için 6 isim

Reklam

Yerel seçimlerin 2013′ün sonbaharında yapılması önerisi Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de isimlerin gündeme gelmesini sağladı. Siyasi arenada, başkanlık için şimdilik 6 isim  dile getiriliyor

 

İşte o tahminler

 

-Sağlık Bakanı Recep Akdağ,  önümüzdeki milletvekilliği seçimlerinde aday olamayacak. Akdağ, muhtemelen Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na kaydırılacak.

 

İşte o zaman var olan hayaller yıkılacak ve Akdağ’ın karşısına aday olarak çıkmaya kimse cesaret bile edemeyecek. Ve ‘Süper Başkanlık’ koltuğuna Recep Akdağ oturacak.

 

Peki Başkan Ahmet Küçükler ne olacak?

Küçükler, milletvekilliğine kaydırılacak.

 

 

Akdağ’ın Partisinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı teklifine ‘Yoruldum. Yapmak istemiyorum’ demesi kıran kırana bir mücadeleyi de beraberinde getirecek.

 

Ahmet Küçükler’in karşısına güçlü isimler çıkacak.  Bunlar arasında Milletvekili  Muhyettin Aksak ilk sırada yer alacak. Aksak, Büyükşehir’i düşünenler arasında gösterilen İl Başkanı Murat Kılıç ve teşkilatın desteğini almaya çalışacak ve 3’ncü dönemini belediyenin başına geçirmeye çalışacak.

 

 

İl Başkanı Murat Kılıç’ın Başkanlık koltuğu için Muhyettin Aksak’tan Milletvekilliği konusunda destek söz alması halinde Aksak için adaylıktan çekilebileceği belirtiliyor.

 

Geçtiğimiz denem Büyükşehir  belediyesi başkanlığına aday olan Mustafa Ilıcalı ve 2011 Kış oyunları Koordinatörü Bekir Korkmaz’ın yeniden aday olacağı ise gelen bilgiler arasında.

YORUMLAR

Toplam 8 yorum bulunmaktadır.

mehmet akyüz

bence bu işte süper başkanlığa muhyettin bey gelmeli neden mi halkın içinden biri ve halka daha yakın sayın bakanımız daha protokol hemde halktan kopuk,milletvekilliğine murat bey olabilir ancak il başkanlığına görünmeyen isim vakur alemdar olabilir kendisi yönetimin en sıcak ve güler yüzü muhyettin beyi görmek isteriz.

03.08.2012, 8:14
MEHMET

BÜYÜKŞEHİR PATRONU SAYIN AKSAK OLMALI KİM NE DERSE DESİN İYİ KÖTÜ HAKKINDA AMA ORTAK KANAAT BU İŞİN HAKKINI AKSAK VERİR MUHYETTİN BEY HALKTAN TABANDAN GELEN BİRİ YAKUTİYE FATİH CENGİZ PALANDÖKEN VAKUR ALEMDAR

03.08.2012, 13:54
muhyettin Beye

Yazan yorumculara bakıyorumda tamamen ayakta uyuyan halkımızıdan tipik bir örnek..
5393 sayılı Belediyeler Kanununda Belediyenin ve Belediye Başkanının görev ve sorumlulukları yazmaktadır. Gidin sekreterlerinizde milletvekilliği yada belediye başkanlığı yapın demiyorlar size.

03.08.2012, 18:03
Haktan

muhyettin beye diye yazan zavalliya tabi burasi bunlari yazacak bir ortam degil ama senin yorumunu yazan bu agabeyimiz bunuda yazar heralde şimdi şöyle bir söz var yarası olan gocunur bu yazdığınla ilgili umarım bu belediye kanununda buda vardır o sekreter arkadaş senin neyin olur

04.08.2012, 12:19
muhammed mert

vakur alemdar kimdir yazık bu adamı yem olarak atmışlar ortaya kurbanlık herhalde siyaseten tanıdık biri değil varmı öyle otur otur gel başkan ol ya bunun yanında ticaret yapmak isteyen dalkavuklar var herhalde vakur sizi tanımıyorum ama yanındaki adamlar kim onlarıda tanımıyorum benden tavsiye sen yemsin allah yardımcın olsun

04.08.2012, 16:04
Sülükler

Bugüne kadar 2 trilyonluk arsalar tahsisli olarak 50 milyara 10 yıl taksitle satılıyordu. Bu şehirde bu şekilde beslenen çok iş adamları var. palandöken’ e Orhan Bulutlar geldikten sonra bu parazitlerin işi bitti.Şu anda istediği imarı alamayanlar Orhan bulutların gitmesini bekliyorlar. Vakur Alemdar da bunlardan biri Siz çok beklersiniz. Allah size bu fırsatı vermeyecek…….. Adnan Menderes Mahallesinde Saime Hatun Caminin karşısında imarda okul yeri ve sağlık ocağı olan koskoca arsayı bazı parazitler konut arsası değil diye ucuza kapattılar Binalar yapılmadan daire bile sattılar. Şimdi Orhan Bı-ulutların gitmesini bekliyorlar ki vurgunu vursunlar. Bunun gibi nice örnekler. İşte bu adayları bu çevreler çıkarıyor. Ama halkımız uyandı. Bu tür insanlara fırsat vermeyecek.

04.08.2012, 16:09
misafir

orhan bey gitmez,kimsede onu götüremez.. onun yüce mevlam yanında,halk arkasında. ben hizmet gördüm hizmet! orhan başkan kimlere rağmen geldi,gönlümden geçen orhan başkanın büyükşehir başkanı olmasıda,pırıl pırıl bir adam çamur atarlar,karalarlar, neyse vesselam orhan başkanımız palandökende kalsında diğer gençler kendi aralarında tavla atsın kazanan başkan olsun.zaten bir palandöken başkanı isabet etmiş gerisi ısmarlama.

04.08.2012, 19:38
haktan

hadi ordan gülerim orhan bey büyükşehir bekediye başkanı olacakmış buna kargalar bile güler bidefa orhanı o koltuğa otutturan kim ona bakalım tabiki sayın küçükler hele bi durun bakalım küçükler gittimide arayış başladı varsayalım başladı arkadaş kabul etsenizde etmesenizde bu şehirde siyasetin ve belediyelerin duyeni muhyettin aksaktır olacaksa o olmalı ama eyer olmayacaksa şu yorum yapılan veya ismi geçenlerin hepsinden iyidir küçükler vakur fatih iyi insanlar fatih başarılı bir arkadaş vakur henüz yeni ama yaparmı yapar hemde bal gibi yapar gölgesinden bile şüphe eden orhandan çik çok iyi yapar

05.08.2012, 3:44