Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir Karate Ligi’nin İkinci Etabı Yapıldı

06.12.2015 Paz, 13:01

Büyükşehir Karate Ligi’nin İkinci Etabı Yapıldı

Reklam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 5 etaptan oluşan İller arası Karate Ligi’nin ikinci etabı Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Başiskele Spor Salonu’nda yapılan ve gün boyu süren ikinci etap mücadelesine Türkiye’nin dört bir yanından toplam bin 80 karateci ile 28 spor kulübü katıldı. İkinci etap mücadelesinde 1999-2008 doğumlu sporcular yer aldı. Türkiye Karate camiasının yakından takip ettiği iller arası ligin ikinci etabında aileler de çocuklarını yalnız bırakmadı. Çok sayıda aile ve bunun yanı sıra karate sporuna gönül vermiş vatandaş, organizasyonun gerçekleştirildiği Başiskele Spor Salonu’nu tıklım tıklım doldurdu. İkinci etap mücadelesini Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ali Yeşildal da izledi.

Türkiye Karate Federasyonu’na bağlı 90 hakem görev yaptığı birinci etap müsabakalarında Kağıtspor Kulübü’nden 100 karateci yer aldı. Büyükşehir Belediyesi İller Arası Karate Ligi’nin ikinci etabı 09.30’da kata mücadelesi ile başladı. Öğleden sonra ise kumite mücadelelerine geçildi. Her mücadelenin sonunda dereceye giren sporcular için madalya törenleri düzenlendi.

Öte yandan ikinci etap mücadelelerine öğleden sonra kısa bir ara verildi. Bu süre içinde salonda bulunan vatandaşlar, sporcular, antrenörler ve hakemler bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Büyükşehir Karate Ligi 5 etaptan oluşuyor. Ligin ilk iki etabı 5 Aralık Cumartesi günü itibariyle sona erdi. Bundan sonra lig çerçevesinde 3 etap daha yapılacak. Ligin üçünü etabı Aralık, dördüncü etabı Ocak ve son etabı ise Şubat ayında gerçekleştirilecek. Final müsabakalarına sahne olacak son etabın sonunda dereceye girenlere kupa verilecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.