Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir Park Bahçeler ‘Yenileme’ Çalışması Yapıyor

03.12.2015 Per, 13:01

Büyükşehir Park Bahçeler ‘Yenileme’ Çalışması Yapıyor

Reklam

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan park ve bahçelerde yenileme çalışması başlatıldı.

İlk etapta Gazikent ve KÜSGET bölgesinde bulunan 21 parkta yenilemeyi tamamlayan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri diğer bölgelerdeki parkların yenilenmesini de kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Toplamda 324 bin metre kare alanda yenileme çalışmalarını tamamlayan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından bu alanların 125 bin metre karelik kısımını çim alan olarak tesis edildiği bildirildi. Bu alanlarda yapılan çalışmalarla 13 yeni ve modern çocuk oyun grubu kullanılarak çocukların daha güvenli ve fonksiyonlu alanda oynamaları hedefleniyor. Daha sağlıklı Gaziantep için ‘Sağlıklı Yaşam’ sloganını ile çalışma yürüten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, park ve bahçelerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmalarda Gazikent ile KÜSGET’te ki parklarda 12 kilometrelik yürüyüş ve koşu parkuru yapıldı.

Öte yandan, basketbol seven vatandaşlar için 3 adet basketbol sahası da yapan ekipler, piknik sevenler için ise 500 adet piknik masası montajı gerçekleştirdi. Ayrıca bölgedeki parkların iç ve dış kaldırımları yenilenerek 20 adet çeşme ve tuvalet hizmete sunuldu

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.