Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir’de etkinlikler iptal edildi

05.08.2012 Paz, 15:21

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen ‘Geleneksel Ramazan Şenlikleri’ iptal edildi.

 

 
Büyükşehir Belediyesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar ve bu operasyonlarda şehit düşen Mehmetçiklerden dolayı ‘Geleneksel Ramazan Şenlikleri’ne nokta koydu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in talimatıyla Ramazan ayı sonuna kadar yapılması planlanan halk konserleri ve organizasyonların tamamı iptal edilirken, eli kanlı terör örgütü ise, tel’in edildi.

 
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, ülkenin milli birlik ve beraberliğine gözünü dikmiş olan bölücü terör örgütü PKK’nın hain saldırılarına devam ettiğini söyledi. Terör örgütünün, geçtiğimiz yıl Ramazan ayında da haince saldırılar gerçekleştirdiğini ve onlarca ocağa ateş düşürdüğünü hatırlatan Başkan Küçükler, “Hainler, maalesef bu Ramazan ayında da yüreğimize ateş düşürdüler. Şemdinli’de son günlerde yaşanan gelişmeler ve ardından dün de Çukurca’daki karakollarımıza yapılan saldırılar hepimizin malumudur. Bu melun saldırıların bütün müminlerin rahmet yağmurlarında ıslanmak için birbirleriyle yarıştıkları mübarek bir zaman dilimine denk getirilmiş olması, eli kanlı hainlerin gerçek yüzlerini ve asıl kimliklerini de ortaya koymaktadır. Birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne kasteden terör örgütü, hain saldırılarının hesabını vereceği güne giderek yaklaşmaktadır” diye konuştu.

 

 
Bu süreçte gerek Şemdinli kırsalında, gerekse Çukurca’daki karakol baskınlarında şehit düşen vatan evlatlarına Allah’tan rahmet niyazında bulunan Başkan Küçükler, “Milletimizin ve ordumuzun başı sağ olsun. Çukurca’da şehit düşen Mehmetçiklerimizin yakınlarına da Allah sabırlar versin. Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak şehitlerimizin hatıralarına duyduğumuz saygı dolayısıyla Ramazan ayı şenliklerimizi iptal ettik. Havuzbaşı Meydanı’nda bundan böyle ilahi, gazel ve kaside ezgileri dahi olsa herhangi bir müzik programı, konser ya da organizasyon yapılmayacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

KOMEDİ:))

Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü yetkilileri insanları üstünüze güldürmeyin. Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı sayın Zekai Kaya beyefendi çadırlardaki olayları, görüntü – gürültü kirliliğine neden olan durumu( korkarak yazamayan basına rağmen Erzurum’daki yerel bir gazete harici) basın bildirisiyleaçıklandıktan sonra çadırlar toplandı. Bunu sizlerde bizim kadar biliyorsunuz ve adınız gibi eminsiniz.
Bunun üzerine bir bahane bulup çadırları Zekai Kaya’nın eleştirileri üzerine olmadığını , başarısızlığınızı kabullenememe adına bir bahane bulmanız gerekiyordu. Ve nitekim o bahaneyi buldunuz fakat fazlaca etkili olmadı.
Çadırların ve sahnenin kaldırılmasından bir önceki gün akşam sayın Eyüp Tavlaşoğlu sahneye çıkıp ramazan etkinlikleri bu akşam itibariyle son buluyor demedimi? Suriyedeki olayları bahane edip (sanki suriyedeki olaylar yeni olmuş casına caka satarak) bundan sonra burda herhangibir organizasyon yapılmayacak. Şeklinde açıklamalarda bulunmadımı?
Şimdi çıkmış “Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar ve bu operasyonlarda şehit düşen Mehmetçiklerden dolayı ‘Geleneksel Ramazan Şenlikleri’ne Büyükşehir Belediyesi nokta koydu” diye basın açıklaması yapıyorsunuz.

İnsanlar bu palavralarınızı yemiyor artık haberiniz olsun. Ne kadar başarısız olduğunuzun ispatıdır bu çadırların kaldırılması.

06.08.2012, 13:33