Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir’den Hayırlı Hizmet

12.09.2012 Çar, 13:23

Reklam

Büyükşehir Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Tebrizkapı’daki Narmanlı Camii önünde yapılan Meydan çalışması ile cenazeler artık buradan kaldırılacak.
Narmanlı Camii önündeki çalışmaların başladığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 3 bin metrekare alan üzerinde yapılan çalışmada Bölgenin önemli bir alana kavuşmuş olacağını söyledi. Meydan zeminin granit ve bazalt kaplama olacağını anlatan Başkan Küçükler, uygulama ile Lalapaşa ve Gürcükapı semtlerinde cenaze namazlarında yaşanan trafik sorununda ortadan kalkacağını vurguladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’da cenaze namazlarının ağırlıklı olarak Lalapaşa ve Gürcükapı camilerinde kılındığını anımsatarak, “Cenaze namazlarının kılındığı söz konusu camilerin bulunduğu bölgelerde araç konvoylarından kaynaklanan bir takım sıkıntılar yaşanıyor ve trafik akışı dahi normal seyrinde yapılamıyor. Bunun yanı sıra oluşan izdiham dolayısıyla vatandaşlarımız da çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalabiliyorlar. İşte bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla Tebrizkapı’daki Narmanlı Camii’nin etrafında yeni bir çevre düzenlemesi çalışması başlattık” diye konuştu.
3 bin metrekare alanı kapsayacak çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte cenaze namazları için bundan böyle Narmanlı Camii’nin tahsis edileceğini belirten Başkan Küçükler, “Narmanlı Camii’nin çevresinde yapacağımız meydanla hem izdihamın önüne geçilmiş olunacak, hem de trafik akışı olumsuz yönde etkilenmeyecek. Meydanda ayrıca cenaze namazlarına katılmak için araçlarıyla gelen vatandaşlarımıza otopark imkanı da sunulacak. Böylece Yakutiye bölgemizdeki cenazeler, Narmanlı Camii’nden kaldırılacak” şeklinde konuştu.
Narmanlı Camii’nin hemen yan tarafında yürütülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı bilgisini veren Başkan Küçükler, söz konusu düzenlemenin, tarihi eserlerin yoğun olduğu Tebrizkapı bölgesine canlılık kazandıracağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

şeref kandemir

büyük şehirin büyük başkanı yine yapacağını yaptı valla bu çüçük EHMET ama işleri bayağı büyük düşünüyor ve yapıyor

14.09.2012, 11:23