Anasayfa > 5'li Üst Haber, Yaşam > Büyükşehir’den Ramazan Yardımı

23.07.2012 Pts, 15:41

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan sürprizi yaptı. Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı gıda paketlerini öncelikle ekmek yardımında bulunduğu ailelere ulaştırmaya başlarken, yürütülen çalışma kapsamında bu ay sonuna kadar en az 5 bin aileye yardım eli uzatılması planlanıyor.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın çok daha farklı bir anlam kazandığı Ramazan ayında, Erzurum’daki ihtiyaç sahibi aileler için seferber olduklarını söyledi. Ramazan ayı dışında günlük ekmek yardımında bulunulan yaklaşık bin aile başta olmak üzere şehrin muhtelif semtlerinde yaşayan ihtiyaç sahibi birçok aileye ‘Ramazan Kumanyası’ sürprizi yaptıklarını kaydeden Başkan Küçükler, “Yoksul ailelerimizin temel gıda maddelerine duyacağı ihtiyacı göz önünde bulundurarak, Ramazan ayına özel kumanyalar hazırladık. Gıda paketlerini ekiplerimizle birlikte ailelerimize ulaştırıyoruz.” dedi.

 

 
Ramazan kumanyalarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırırken gizliliğe büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Küçükler, yardım alan ailelerin teşhirine karşı olduklarını ifade ederek, bu yüzden gıda paketlerinin evlere gece geç saatlerde teslim edildiğini söyledi. Başkan Küçükler, “Büyükşehir Belediyesi olarak yıl boyunca ekmek yardımı yaptığımız ailelerin Ramazan kumanyalarını teslim ettik. Yoksul ailelerimiz için her ay ortalama 70 bin ekmek dağıtıyoruz. Ramazan dolayısıyla ekmek dağıtımlarını yüzde 20 oranında artırdık. Bizden ekmek yardımı alan ailelerimizin dışında şehrimizin muhtelif semtlerinde ikamet eden yoksul aileler için hazırladığımız paketlerin dağıtımı ise sürüyor. Yürüttüğümüz bu çalışma çerçevesinde ay sonuna kadar en az 5 bin ailemize gıda yardımı ulaştırmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

 

 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ERZURUM’DAKİ MÜLTECİ AİLELERE DE SAHİP ÇIKIYOR

 
Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurumlu ihtiyaç sahibi ailelerin dışında çeşitli ülkelerden gelerek Erzurum’da mülteci olarak yaşayan aileler için de seferber olduklarını dile getirdi.
Başkan Küçükler, çoğunluğu Afganistan’dan gelen göçmen ailelere gıda ihtiyaçlarının dışında da yardım eli uzattıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak, çeşitli ülkelerden Erzurum’a gelen göçmen ailelerin de dertleriyle dertleniyor, Erzurum’da yalnız olmadıklarını kendilerine hissettirmeye çalışıyoruz. Bu aileleri akşamları iftar soframızda misafir etmekle birlikte, gıdadan giyeceğe, eğitim ihtiyaçlarından ev eşyalarına varıncaya kadar ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.