Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Büyükşehir’den Yeni Bir Kurs Dönemi

28.08.2012 Sal, 17:47

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplum Merkezi’nde 12. Dönem kurs kayıtları önümüzdeki hafta başlıyor. Yabancı dilden el sanatlarına, mesleki eğitim programlarından hasta bakım hizmetlerine varıncaya kadar 20 ayrı dalda kursun açılacağı Toplum Merkezi’nde, bu yıl en az 600 kursiyere eğitim verilmesi planlanıyor.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Toplum Merkezi’nde, yeni bir mesleki eğitim dönemi daha başlıyor.

 
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, sosyal belediyecilik hizmetlerine verilebilecek en güzel örnekler arasındaki Toplum Merkezi’nin, yeni eğitim dönemi için hazırlıklarını tamamladığını bildirdi. Toplum Merkezi’nde 12. Dönem kurs kayıtlarının başladığını belirten Başkan Küçükler, birbirinden değişik dallardaki 20 ayrı mesleki eğitim programıyla gençlere meslek edindireceklerini söyledi.

 

 
12. DÖNEMDE 20 AYRI DALDA MESLEKİ EĞİTİM VERİLECEK…
Erzurum’da 2009 yılından beri faaliyet gösteren ve bugüne kadar 2 bine yakın gence mesleki eğitim verilen Toplum Merkezi’nde, yeni dönem kursları için kayıtların başladığı bilgisini veren Başkan Küçükler, “Yeni dönem kurs planlamasını, Erzurum’da duyulan nitelikli işgücü ihtiyacına göre yaptık. Kurslarımız arasında doğalgaz tesisatçılığından, temel sekreterliğe, bilgisayarlı muhasebeden yabancı dile, çocuk bakımından kuaförlüğe varıncaya kadar çeşitli mesleki eğitim programları mevcut. Açılacak olan her kursta en az 30 gencimize mesleki eğitim vermeyi planlıyoruz. ” dedi.
Piyasalarda “ne iş olsa yaparım” döneminin kapandığını ve işgücü tercih sürecinde artık “nitelik” döneminin başladığını vurgulayan Başkan Küçükler, Büyükşehir Belediyesi’nin amacının, işsiz gençleri bu sürece hazırlamak olduğunu dile getirdi. Toplum Merkezi’nde mesleki eğitim alan çok sayıda gencin, piyasada rahatlıkla iş bulabilir bir statüye kavuşturulduğunu belirten Küçükler, “Günümüzde işsizliğe karşı verilen mücadelelerin başında mesleki eğitim programları geliyor. Biz de bu doğrultuda işsiz gençlerimizi Toplum Merkezi’ne davet ediyor, mesleki eğitim programlarımıza mutlaka katılmaları çağrısında bulunuyoruz” diye konuştu.
Yeni dönem kurslarının Eylül ayının ilk haftasında başlayacağına dikkati çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler, “Kurslarımızda mesleki eğitim almak isteyen gençlerimiz, başvurularını Toplum Merkezi’ne yapabilirler” dedi.

 

 
SERVİS ELEMANLIĞI KURSUNDA SONA DOĞRU…
Öte yandan Toplum Merkezi’nde geçtiğimiz aylarda istihdam garantili olarak açılan Servis Elemanlığı kursunda ise, eğitimler son sürat devam ediyor. 20 işsiz genci Erzurum’daki turistik otel ve konaklama tesislerinde iş bulma imkanına kavuşturacak olan kurs kapsamında önümüzdeki günlerde pratik eğitimlere başlanacak. Palandöken’deki turistik otellerin uzman yöneticilerinin de katılacakları eğitim süreci sonunda kursiyerlerin yarısı hem sosyal güvence, hem de düzenli maaş alma imkanına kavuşmuş olacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.