Anasayfa > Gündem, Slayt Haber, Spor > Buz Hokeyi Şampiyonası başladı

19.03.2013 Sal, 17:10

Buz  Hokeyi Şampiyonası başladı

Reklam

AHMET AKBUĞA
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’da, 19-23 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye Üniversiteler Buz Hokeyi Şampiyonası’nın açılış seremonisi düzenlenen törenle yapıldı.
Erzurum’un Palandöken ilçesinde bulunan 2000’lik Buz Pateni Salonu’nda yapılan açılış seremonisine sporcuların yanı sıra Erzurum Vali Yardımcısı Özgür Aslan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, 5 gün devam edecek şampiyonayla ilgili bilgi verdi.
Müsabakaların iki ayrı salonda gerçekleştirileceğini söyleyen Prof. Dr. Sunguroğlu, şampiyonanın ev sahipliğini Atatürk Üniversitesi’nin yaptığını belirterek, “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesis ve personel desteği sağlıyor. Türkiye Buz Hokey Federasyonu da teknik ve hakem desteğinde bulunacak. Şampiyonaya 8 erkek ve 6 da bayan takım olmak üzere toplam 14 takım katıldı. Şampiyonaya yaklaşık 300 sporcu ve idareci katılıyor. Madalya töreni ise 23 Mart 2013 Cumartesi günü yapılacak” dedi.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ta böyle bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu dile getirdi.
Konuşmaların ardından Rektör Koçak, şampiyonaya katılan takımların hocalarına bir plaket takdim etti.
Şampiyonanın ilk karşılaşmaları bugün start alacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.