Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonasında Atatürk Üniversitesi şampiyon

24.03.2013 Paz, 20:05

Reklam

Erzurum’da düzenlenen 2013 Üniversitelerarası Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonasında Erkeklerde Atatürk Üniversitesi şampiyon oldu. Erzurum ekibi beşte beş yaparak bir tarih yazdı. Bayanlarda ise Hacettepe şampiyon oldu.

 
Erzurum’da yapılan Üniversitelerarası Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonası sona erdi. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 2013 Faaliyet Programında yer alan, Erzurum Atatürk Üniversitesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen Üniversitelerarası Buz Hokeyi Türkiye şampiyonası dün oynanan final maçları ile sona erdi. Erkeklerde, Yenişehir’deki 2 Bin Kişilik Buz Pateni Salonu’nda oynanan final maçında Atatürk Üniversitesi ile Ankara Gazi Üniversitesi karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen maçı 5-3 kazanan Atatürk Üniversitesi şampiyon oldu. Bayanlarda ise 3 Binlik Buz Arena Kampusu içerisinde bulunan 500 seyirci kapasiteli buz hokeyi salonunda oynanan maçta ise Bilkent Üniversitesi’ni 4-1 mağlup eden Hacettepe Üniversitesi şampiyon oldu.

 
Antrenörler Erim Erhan ve Hüseyin Yurttaş yönetimindeki Atatürk Üniversitesi Gençlikspor Antrenörü İkram Çintimar ile Ömer Kantar’ın da destekleri ile mutlu sona ulaştı. Erzurum ekibi üst üste oynadığı beş maçı da kazanarak şampiyon oldu. Antrenörler Erim Erhan ve Hüseyin Yurttaş yönetimindeki Atatürk Üniversitesi Erkek Buz Hokeşi takımı, önüne gelen rakibi devirdi. Önceki akşam finale çıkma maçında İstanbul Ünversitesini gole boğan ve buz zemininde 15-3 galip ayrılan Erzurum ekibi dün de final maçında Ankara Gazi Üniversitesi’ni 5-3 mağlup etti. Bu galibiyetle beşte beş yapan Erzurum Atatürk Üniversitesi Erkeklerde 2013 yılının şampiyonu oldu. Maç sonunda Erzurum ekibinin sporcuları şampiyonluğu kutladı.

 
Yenişehir’deki 2 Binlik Buz Pateni Salonu’nda yapılan ve nefesleri kesen maçı Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samih Diyarbakır, Atatürk Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Yaşar Sütbeyaz, Üniversite Sporları Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu ve diğer davetliler izledi. Çok sayıda spor severinde büyük bir dikkatle izlediği erkeklerin final maçından sonra kupa töreni düzenlendi. Erkeklerde şampiyon olan Atatürk Üniversitesi’nin kupasını ve madalyalarını Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.