Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Camilere ilgiye teşekkür

03.11.2012 Cts, 6:09

Reklam

Yenişehir Güneş Camii Derneği Başkanı Metin Özdemir ve Cami İmamı Hikmet Öztürk, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar makamında ziyaret etti.

 
Yaptığı çalışmalardan dolayı vatandaşlardan takdir toplayan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar bu defa Güneş Camii Derneği’nden teşekkür geldi. Başkan Bulutları makamında ziyaret eden Güneş Camii Dernek Başkanı Metin Özdemir, Camii İmamı Hüseyin Öztürk ile dernek başkan yardımcısı Halidun Kavaz, desteklerinden dolayı Başkan Orhan Bulutlar’a teşekkür plaketi verdi.
Güneş Camii Dernek Başkanı Metin Özdemir; “Başkanımızı ve ekibini yapılan çalışmalardan dolayı tebrik etmek için geldik. Yapılan hizmetlerin değeri bizim için çok büyük. Camiimizin yılda iki kere temizliğini zaten yaptırıyor. Yine camiimizin Kur-an kursu yapımı, tuvalet yapımı ve çevre düzenlemesini talep etmiştik. Başkanımızdan Allah razı olsun hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı fazlasıyla yerine getirdi. Yapılan çalışmalar karşılıksız kalmıyor. Palandöken ilçemize ve Erzurum’umuza birbirinden güzel hizmetler kazandıran başkanımızı kutluyoruz. Ve hizmetlerinin devamını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 
49 CAMİDE TEMİZLİK, BAKIM, ONARIM VE TUVALET YAPIMI
Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, konuklarına yaptığı çalışmalarını sadece Güneş Camii ile sınırlı olmadığını ifade ederek kısa bir değerlendirme yaptı. Başkan Bulutlar,” Camilerde başlatılan temizlik, bakım, onarım ve tuvalet yapım çalışmaları hızla sürüyor. Çalışmalar kapsamında 49 cami elden geçirildi. Çalışmaların ilçedeki diğer köy mahallelerini de kapsayacak şekilde sürüyor. Yılda iki defa camilerimiz tepeden tırnağa temizliği yapılıyor ve ilaçlanıyor. 21 Camii de bay -bayan tuvaleti yapımı, boya, onarım, cevre düzenlemesi yapılırken 1 camiimiz de ısı yalıtımı ve dış cephe kaplamanın yanı sıra dernekler tarafından yapılan Kur-an Kursu yapımına desteklerimiz sürerken camii bahçelerindeki asfaltlama, karo, bordür, ağaçlandırma çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalarımız ilçenin tamamında yapmak için 2013 yılı planlarımızı ve programımızı hazırladık ” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.