Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Çankırı’dan Bayır-bucak Türkmenleri İçin Yardım Konvoyu Yola Çıktı

04.12.2015 Cum, 14:24

Çankırı’dan Bayır-bucak Türkmenleri İçin Yardım Konvoyu Yola Çıktı

Reklam

Suriye rejiminin hava ve karadan, Rus uçaklarının havadan bombardımanına maruz kalan Bayırbucak Türkmenleri için Çankırı’da toplanan bir TIR ve bir kamyon dolusu yardım yola çıktı.

Kampanya dahilinde 10 günlük süre içerisinde toplanan yardım malzemelerinin TIR’a yüklenmesinin ardından Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte belediye önünden yola çıkan konvoyu uğurlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türkmen kardeşler için başlattıkları yardım kampanyasına Çankırılıların göstermiş olduğu ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Türkmen kardeşlerimizin verdiği haklı mücadelenin en büyük destekçisi olmak istediklerini ifade eden Dinç, “Yola çıkan yardım konvoyu ile kardeşlerimize elimizi, yüreğimizi ve tüm desteğimizi uzatıyoruz. Çankırı her milli meselede olduğu gibi Bayırbucak Türkmenleri konusunda da duyarlılığını ortaya koymuştur. Bu duyarlılıktan dolayı Çankırı halkına çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum. Dünyanın bir yerinde mümin kardeşimin ayağına iğne battığında diğer ucundaki mümin acısını hissetmedikçe gerçekten iman etmiş sayılmaz. Bu yüzden inancımızın bir gereği olarak oradaki kardeşlerimiz için bir yardım kampanyası düzenledik. İkinci TIR’ı önümüzdeki hafta kardeşlerimize ulaştıracağız. Rabbim, onları özgürlüklerine, vatanlarına kavuştursun. Zalimin zulmü ve hain saldırıları karşısında Türkmen kardeşlerimizin yanında yer almak, onlara yardım etmek insanlık vazifemizdir. Yardım eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

On gün içerisinde bir TIR ve bir kamyon dolusu yardım topladıklarını belirten Dinç, yardım kampanyasına destek vermek isteyen vatandaşların yardımlarını Beyaz Masa’ya getirebileceklerini kaydetti.

Çankırılıların yaptığı yardımlar Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ethem Yenigürbüz ve Mezarlık İşleri Birim Sorumlusu Hilmi Mutlu tarafından Hatay’ın Yayladağı İlçesindeki sınır bölgesinde oluşturulan güvenli bölgedeki Kızılay yetkilileri aracılığıyla Türkmenlere ulaştırılacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.