Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Çayırtepe’de gergin saatler

15.08.2012 Çar, 17:33

Reklam

Erzurum’un Çayırtepe Mahallesi’nde, geçen hafta meydana gelen taşlı sopalı kavgada ağır yaralanan 4 çocuk babası Naci Harmandar, tedavi gördüğü Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde vefat etti.

 

Erzurum‘un Çayırtepe Mahallesi’nde, geçen hafta meydana gelen taşlı sopalı kavgada ağır yaralanan 4 çocuk babası Naci Harmandar, tedavi gördüğü Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde vefat etti. Harmandar’ın cenazesi, köy kabristanında toprağa verildi.

 

Çayırtepe köyünde çobanlık yapan Iğdırlı Türkoğlu ailesi ile köy sakinlerinden Harmandar ailesi arasında, bölücü örgütü temsil eden bez parçası yüzünden çıkan tartışma kavgaya dönüşmüştü. Kavgada, Naci Harmandar ile birlikte 5 kişi uğradıkları taşlı sopalı saldırılarla yaralanmıştı. Yaralılar, Yakutiye ve Bölge Eğitim Araştırma hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Palandöken Belediyesi’nde fayans işçisi olarak çalışan Naci Harmandar (40), başına isabet eden darbelerle ağır şekilde yaralanmıştı. Yoğun bakımda 8 gün kalan Harmandar, sabah satalerinde vefat etti.

 

Harmandar için Çayırtepe Mahallesi Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından, Harmandar, köy mezarlığında toprağa verildi. Mahalle meydanından kabristana kadar Türk bayrağına sarılı tabutu taşıyan vatandaşlar, tekbirler eşliğinde bölücü örgüt aleyhinde slogan atarak yürüdü.

 

Naci Harmandar’ın cenaze törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Ömer Efe, Türk Kamu Sen Bölge Temsilcisi Müfit Bayraktar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saldırı sonrasında, cinayet zanlıları Murat ve Suat Türkoğlu, polis tarafından yakalanmış ardından sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olay sonrasında Türkoğlu ailesi, jandarma gözetiminde köyü terk etmişti.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

cahit harmandar

erzurumda 1 harmandar ailesi yok bu olaya hiçkımse duyarlı olmadı yanlız kaldık ama biz harmandar ailesi olarak duyarlı milliyetci ailesiyiz bugun olsa acımız taze bugun yine o hainlerin karşısında egilmeden bükülmeden dimdik karşılarında olacaz bizde naci ler çok bayragımıza topragımıza ihanet içinde olanlar bunu boyle bılsın

22.08.2012, 0:04