Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > ÇAYKUR Genel Müdürü Türkiye’yi uyardı

01.10.2012 Pts, 18:09

Reklam

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, tüketicileri uyararak çok kötü ve sağlığa zararlı kaçak çayların kendi markalarının taklidi olarak piyasaya sürüldüğünü söyledi.

 
Bugün Erzurum’da Erzurum Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden  Genel Müdür Sütlüoğlu, dünyada üzerine kar düşen tek çayın Türkiye’de yetiştiğini belirtti.  İmdat Sütlüoğlu, “Dünyada sıcak bölgelerde çay üretimi yapılıyor. Bu yüzden 35- 40 çeşit zararlıyla mücadele edilmek zorunda kalınıyor. Bizim çayımız dünyada üzerine kar düşen tek çaydır. Kar düşen çay ne demektir? ’Haşere olmayan çay’ demektir. İklim şartlarından dolayı bizde haşere zehri kullanılmaz. Toplanmasında, paketlenmesinde suyla temas etmez. Bahsettiğimiz kanserojen maddeler doğumlarda zeka geriliğine, kısırlığa, erken doğumlara, damar, böbrek hastalıklarına neden olmaktadır. Yabancı ve kaçak çaylarda zararlı kimyasallar ve boyalar da mevcuttur. Bizim çayımızda ise hiçbir katkı maddesi yoktur. En kaliteli, leziz, doğal, sağlıklı çay bizdedir. Halkımıza çocuklarının sağlıklarını riske etmemeleri gerektiğini söylüyoruz” dedi.
Tüketicileri uyararak çok kötü ve sağlığa zararlı kaçak çayların kendi markalarının taklidi olarak piyasaya sürüldüğünü belirten Sütlüoğlu, “Bayilerimiz dışında başkalarının getirdiği çayları almasınlar. Bakınız önümüzde iki paket çay duruyor. Dışarıdan bakılınca farkını anlayamazsınız. Soldaki taklit, sağdaki Çaykur’un çayı. Diğeri kalitesiz, çok kötü ve sağlığa zararlı kaçak çay. Halkımızın sağlığını ciddi manada bu çaylarla tehdit ediyorlar” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.