Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Çelik: Bir Mehmetçiğin ölmesi bizi kahreder

14.08.2012 Sal, 0:54

Reklam

AK Parti sözcüsü Hüseyin ÇelikCNN Türk’te canlı yayında gündemle ilgili soruları yanıtladı. Ankara Günlüğü programına katılan Çelik, ‘Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis‘i toplamayız’ sözlerine açıklık getirirken, AKP milletvekili Şamil Tayar’ın Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasıyla ilgili twitter’dan yaptığı açıklamaları da değerlendirdi.

Şamil Tayyar‘ın ‘PKK Hüseyin Aygün’ü misafir etmiş’ sözlerinin sorulmasına üzerine Hüseyin Çelik ‘Partilerin politikaları vardır. Bugün sayın Bülent Arınç açıklama yaptı, böyle mi söyledi. Ben de dün açıklama yaptım. 325 milletvekili arkadaşımız var. Herkesin farklı görüşleri var. Ak Parti ne düşünüyor meselesi yetkili ağızlardan öğrenilir. Başbakan’ın, Hükümet Sözcüsü’nün ve bizim söylediğimiz ortadadır.’ dedi.

 

‘ONLAR DA BİZİ ARAMADILAR’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aygün kaçırıldığı gece yaptığı ‘Başbakan bizi aramadı’ sitemiyle ilgili de serzenişte bulunan Çelik ‘Bir sitem olacaksa ben de bir sitemde bulunayım. Diğer partilerin liderlerinden bizim partimizden kaçırılan kişiler için bir mesaj gelmedi.’ dedi.

 

Çelik, kaçırılma sürecinde Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın pasif kaldığı eleştirilerine de ‘Sayın Başbakan, Cumhurbaşkanı silahlanıp dağa mı çıksın. Bir ülkede terörörgütü ile nasıl mücadele edeceği kanunlarla belirlenmiştir’ sözleriyle cevap verdi.

‘BİRKAÇ MEHMET İÇİN…’

‘Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis’i toplamayız’ sözleri de çok eleştiri alan Çelik, o açıklamasının yanlış değerlendirildiğini belirterek şöyle konuştu:

 

90’lı yıllarda bir yılda bine yakın güvenlik görevlisi şehit oldu. Bir Mehmetçiğin hayatını kaybetmesi bizi kahreder. Biz herkese açık çağrıda bulunduk. Sorunu çözecek öneriniz varsa dinlemeye hazırız. Bugün bir olay oldu Meclis’i topla. Meclis’in toplanacağı gün bellidir.

Meclis toplanınca ne yapacak. Sayın Bahçeli de söyledi. “Meclis’te 5 saat konuşacaklarına Şemdinli’de güçlerini 5 saat gösterseler daha iyi olur” dedi. Bu Meclis’i küçümsemek midir? Hayır. İktidarın da muhalefetin de kararlı duruşunu sürdürmesi gerekiyor. PKK ses getirici eylemler yapmak istiyor. PKK eskiden vur kaç yapıyorlardı. Şemdinli’de vur kal denediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.