Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Cezaevinde konferans

25.10.2012 Per, 2:24

Reklam

Erzurum E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu ve hükümlülerin dini ve ahlaki gelişimlerini sağlamaya yönelik düzenlenen konferanslar devam ediyor.
İl Müftü Yardımcısı Muharrem İmamoğlu tarafından, “Abdest, Gusül, Teyemmüm ve Namaz” konularında konferans verildi. Konferansa kurum müdürleri, eğitim biriminin öğretmenleri, ceza infaz memurları, tutuklu ve hükümlüler katıldı. İl Müftü Yardımcısı Muharrem İmamoğlu, İslam’ın temizliğe çok önem verdiğini, bu sebeple ibadetlerin başlangıcında abdest ve guslü emrettiğini, gerçek anlamda kılınan namazın insanın kötülüklerden alıkoyacağını, ibadetlerin insanlarda sorumluluk bilincini takviye ettiğini ifade etti.
Programın sunuculuğunu yapan İl Müftülüğü Cezaevi Vaizi Yusuf Ceylan, tutuklu ve hükümlülerin dini ve ahlaki gelişimlerini sağlamak amacıyla Kur’ân-ı Kerim öğretimi yapıldığını, koğuşlarda sohbetlerin, dini danışmanlık ve manevi rehberlik kapsamında birebir görüşmelerin ve konferansların tertiplendiğini ve bundan sonra da bu tür konferansların düzenlenmeye devam edeceğini ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.