Anasayfa > Slayt Haber > CHP- Ak Parti dayanışması

14.02.2013 Per, 15:34

CHP- Ak Parti dayanışması

Reklam

Dünya üzerinde 1 milyar kişi, kadına yönelik şiddete karşı, bugün ayaklanıyor… Türkiye’de de birçok ilde gösteriler yapılıyor. Meclis’te Respect şarkısı eşliğinde halay çekilirken, İstanbul’da Beşiktaş’ta başlayan etkinlik Haydarpaşa Garı’nda devam ediyor.

 

Türkiye’den de sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla gerçekleştirilecek organizasyonda, tacize, tecavüze, şiddete, enseste ve ölüme “Yeter” diyenler bir araya geliyor ve tepkilerini dans ederek gösteriyor.

 

 

 

Türkiye’de en renkli görüntüler Ankara’dan geliyor. CHP ve AK Partili kadın milletvekilleri Meclis basın koridorunda dans ederken, Ankara’da etkinliği izleyen Hürriyet Dünyası’ndan Zeynep Gürcanlı etkinliği şu sözlerle anlattı:

 

 

“Kadına karşı şiddet dünya çapındaki kampanya çerçevesinde TBMM‘de de gündeme geldi. Parlamento Muhabirleri Derneği’nin öncülüğünde TBMM basın koridorunda gerçekleştirilen ‘Kadına Şiddete Karşı Dans’ eylemine kadın vekiller ve kadın gazeteciler katıldılar. Kadınlar Meclis’te şiddete karşı Aretha Franklin ‘Respect’ şarkısı eşliğinde dans ettiler. Ak Parti Grup Başkan vekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Melda Onur, Aylin Nazlıaka (CHP), Veli Ağbaba, Özgür Özen, Emre Köprülü de destek için geldi. Meclis’te de Respect şarkısı eşliğinde halay çekildi.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.