Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

25.10.2015 Paz, 15:25

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “PKK belası yetmiyormuş gibi şimdi başımıza IŞİD belası çıktı. Davutoğlu’na da söyledim ’neden Suriye’ye gittik?’, ’Hangi gerekçe ile Suriye’nin iç işlerine karışıyoruz?’” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 1 Kasım seçimleri öncesi geldiği Sakarya’da Karasu, Hendek ilçelerinde halka hitap ettikten sonra son mitingini de Geyve’nin eşme köyünde gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, kendisini karşılayan partililerle selamlaştıktan sonra bir konuşma yaptı. CHP Lideri, “PKK belası yetmiyormuş gibi şimdi başımıza IŞİD belası çıktı. Davutoğlu’na da söyledim ’neden Suriye’ye gittik?’, ’Hangi gerekçe ile Suriye’nin iç işlerine karışıyoruz?’ Canlı bombalar geliyor, çocuklarımız ölüyor. Yazık günah değil mi? Onlar bizim evlatlarımız. Biz evlatlarımızı nasıl yetiştiriyoruz? Anneler, babalar çocuklarını nasıl yetiştiriyorlar. Çocuklarını geleceğin umudu olarak görüyorlar, Türkiye’nin umudu olarak görüyorlar” diye konuştu.

Mazotu bir lira 80 kuruştan vereceklerini de müjdeleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çiftçiye mazotu bir lira 80 kuruştan vereceğiz dedim. İtiraz ediyorlar ’nereden vereceksin bu parayı’ diye, ’nasıl yapacaksın?’ diye. Sen yatlara, gemilere veriyorsun. Ben de çiftçinin mazotuna veriyorum. Ne var bunda yani. Senin tercihin yattan yana benim tercihim mazottan ve çiftçiden yana. Bu ülkeye refahı getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Ayşe Yavuz isimli kadın Kılıçdaroğlu’na, Geyve üzümü ile Ayva hediye etti. Yavuz, “Ülkemiz için çalışacak, çoluk çocuğumuz için çalışacak, gençlerimiz için çalışacak, Atatürk’ümüzün kurduğu ilkeleri ve inkılaplarını koruyacak bir başkanımız var. İnşallah çok şeyler olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bilecik’te yapacağı miting için Sakarya’dan ayrıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.