Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > CHP Grup Başkanvekili Levent Gök:

02.12.2015 Çar, 16:49

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök:

Reklam

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına ilişkin, “Bugün bu tutuklama kararına imza atan hakimler bilecekler ki bu devran dönecektir” dedi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün gazetecilik faaliyetlerinden dolayı tutuklandıklarını söyleyen CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, sulh ceza mahkemelerinin derhal kaldırılması gerektiğini kaydetti. “Bu mahkemeleri kendiniz bilinçli yarattınız, bilinçli tercihler yaparak kendi yandaşınız hakimleri atadınız” diyen Gök, Can Dündar ve Erdem Gül’ün yanında olduklarını belirtti. Can Dündar ve Erdem Gül’ün MİT TIR’ları ile ilgili yaptıkları haberlerin gerçek haberler olduğunu söyleyen Gök, “Can Dündar ve Erdem Gül gazetecilik yapmışlardır, bir sırrı yabancı ülke ile paylaşmış değiller. Cumhurbaşkanı ve Başbakan o TIR’ların içinde silah olduğunu kabul etmiştir. Ortada olmayan bir suçtan dolayı Başbakan’ın partisinin yarattığı sulh ceza mahkemeleri Cumhurbaşkanına, Başbakan’a yaranmak açısından Can Dündar ve Erdem Gül’ü tutukluyorlar. Bugün bu tutuklama kararına imza atan hakimler bilecekler ki, bu devran dönecektir, bu halk bu tutuklamaların hesabını mutlaka sorar ve soracağız” dedi.

“BİR MUTABAKATA VARAMADIK”

“Bütçe görüşmelerinin takvimine ilişkin grup başkanvekilleri ile yapılan toplantıda iktidar partisinin denetimden kaçması sonucu bir mutabakata varamadık” açıklamasında bulunan Gök, AK Parti’nin CHP’nin seçim vaadi olarak önerdiği kesin hesap komisyonu kurulmasına karşı çıktığını kaydetti. Gök, seçim taahhütlerinin takipçisi olduklarını ve arkasında ısrarla durduklarını söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.