Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > CHP ve iP’ten isyan çağrısı

02.04.2013 Sal, 8:52

Reklam

Ergenekon davasında sona yaklaşılırken CHP ve İşçi Partisi duruşmanın görüleceği 8 Nisan’da Silivri’de eylem yapmak için harekete geçti.

 

CHP yöneticisi Bülent Tezcan “Şimdi halkın ayağa kalkma zamanı” dedi. Cezaevinden mesaj gönderen Perinçek de İP’lileri eyleme çağırdı.

 

CHP ve İşçi Partisi (İP) 8 Nisan’da görülecek Ergenekon davası duruşması için eylem çağrısında bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcantarafından yapılan yazılı açıklamada, ‘Tutsak yurtseverleri yalnız bırakmayacağız’ denildi, ‘halkın artık ayağa kalkması’ istendi. Açıklamada, “Yaşanılan bu süreçte düzmece davalarla, kurgulanmış soruşturmalarla, gizli tanıklarla ve sahte delillerle 21. yüzyılın Türkiye’sinde Silivri’de bir toplama kampı yaratılmıştır. Silivri’de tutsak bulunan yurtseverlerimizi yalnız bırakmayacağız! Şimdi halkın ayağa kalkma zamanı! Toplama kamplarına karşı özgürlükmücadelesini yükseltme zamanı.Özgürlükmeşalesini yakmak için 8 Nisan’da yine Silivri’de olacağız” ifadeleri kullanıldı.

 

 

CEZAEVİ’NDEN ‘8 NİSAN’ KASEDİ 

Ulusal TV’de de sürekli Doğu Perinçek‘in fotoğrafı konularak yine onun sesinden “8 Nisan” çağrısı yapıldı. Cezaevinden gönderdiği anlaşılan ses kaydında Perinçek’in “Milletler büyük zorlukları kahramanlarıyla yenerler. Sizlere buradan sesleniyorum. Kahramanlar öne çıksın. Sizler Ergenekon’da demirleri eriten, kayaları yaran demircilersiniz. Buradan büyük bir devrimle çıkacağız.Haydi kahramanlar” şeklinde ifadeler yer alıyor.

 

 

Ardından da 8 Nisan’da Silivri’ye ‘Kahramanlar bir adımöne’ sloganı tekrarlanıyor. İP Genel Başkanı Doğu Perinçek‘in eşi ve İP Merkez Karar Kurulu üyesi Şule Perinçek de duruşmaya katıl çağrısında bulundu. Şule Perinçek, “Silivri bizimgözbebeğimiz ve şu an Türkiye’nin yüreğinin attığı yer.Oğullarımız, kızlarımız, eşlerimiz, komutanlarımız, sınıf arkadaşlarımız için değil vatanımızın birliği, bütünlüğü için oraya gidiyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.